УКРАЇНА

Нафтогаз встановив нові ціни на газ для промислових споживачів на березень

2 березня, 2018 23:04
УКРАЇНА/Нафтогаз встановив нові ціни на газ для промислових споживачів на березень
Зберегти
Вигляд
Нафтогаз запроваджує нові можливості купівлі газу для промислових споживачів, на яких не поширюється дія положення про спецзобов'язання.

Нафтогаз запроваджує нові можливості купівлі газу для промислових споживачів, на яких не поширюється дія положення про спецзобов'язання.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Згідно з оновленим у п'ятницю, 2 березня, прейскурантом компанії, у березні ціна на природний газ компанії становить 8822,40 грн за 1 тисячу кубічних метрів (з ПДВ). Така ціна дійсна за умови передання газу до підземних сховищах газу Укртрансгазу.

1 березня Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні попри рішення Стокгольмського суду. Такі дії спричинили нестачу ресурсу в українській газотранспортній системі. Україна ж заявила, що Газпрому нараховуватиметься пеня за відмову постачати газ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому

2 березня в Україні запровадили тимчасове обмеження на споживання газу для компаній. Міненерговугілля очікує відновлення планового газопостачання після 5-6 березня. Також з метою економії газу рекомендували призупинити роботу дитячим садкам, школам і вишам. В університеті Шевченка призупинили навчання до 11 березня. Київенерго перейшло в режим економії газу. Нафтогаз закликав українців зменшити температуру в приміщеннях на один градус вдень і на два — вночі.  Крім того президент Порошенко закликав українців економити газ та долучатися до ініціативи «Прикрути».

Водночас, 2 березня, Нафтогаз розпочав закупівлю газу у Польщі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порошенко: Контракт між Нафтогазом і Газпромом не може розриватись в односторонньому порядку

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу російський Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди. Після цього Газпром повернув Нафтогазу предплату за газ і відмовився постачати його. 2 березня Газпром заявив про намір розірвати контракти з Нафтогазом на транзит газу.

Нафтогаз з кінця 2015 року не постачав газ з Росії. Але згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна зобов'язана відновити постачання мінімальних обсягів газу з Росії відповідно до положення контракту «бери або плати».

Пов`язані новини