Світ

Найбільшими жертвами торговельної війни будуть не США та Китай — Світова організація торгівлі

5 липня, 2018 17:43
Світ/Найбільшими жертвами торговельної війни будуть не США та Китай — Світова організація торгівлі
Зберегти
Вигляд
У світовій організації торгівлі (СОТ) виявили, що найбільших втрат від економічної війни та запровадження взаємних мит між США та Китаєм зазнають найбільш інтегровані у світовий ланцюг виробництва країни.

У світовій організації торгівлі (СОТ) виявили, що найбільших втрат від економічної війни та запровадження взаємних мит між США та Китаєм зазнають найбільш інтегровані у світовий ланцюг виробництва країни.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на представників СОТ.

Зокрема, найбільш інтегрованими у світовий ланцюг виробництва є такі країни, як Люксембург, Тайвань, Словаччина, Угорщина та Чехія. Їхня економіка на більш ніж 60% залежить від злагодженої світової торгівлі, тому вони зазнають найбільших фінансових втрат від суперечки між двома найбільшими економіками світу — США та Китаєм.

В той же час, економіки США та Китаю залежать від торговельних ланцюжків лише на 40% та 47,7% відповідно.

Нагадаємо, що у адміністрації президент США Дональда Трампа розглядають можливість обмежити доступ до інвестицій у технології компаніям, частка власності китайців у яких складає більш ніж 25%. Таким чином влада США намагається попередити порушення прав інтелектуальної власності на американські технології.

Раніше Дональд Трамп повідомив про намір запровадити 20% мита на європейські авто.

Також повідомлялось, що обсяг Китайських інвестицій у США скоротився у більш ніж 10 разів через митну політику адміністрації Трампа.

Нагадаємо, що 19 червня стало відомо про рішення Трампа запровадити мита на 200 мільярдів доларів китайського імпорту у разі, якщо Китай вирішить запровадити мита проти американських товарів.

15 червня Трамп ввів у дію рішення про обмитнення чергової порції китайських товарів. Крім цього, повідомлялось, що Трамп не планує зупинятись на введених ним торговельних обмеженнях та готує нову порцію мит, що торкнуться уже 100 мільярдів доларів китайського імпорту.

Загалом з початку торговельної суперечки з Китаєм, США запровадили митні обмеження на понад 150 мільярдів доларів китайського імпорту. 

Раніше повідомлялось, що через запровадження адміністрацією президента США Дональда Трампа тарифів на імпорт товарів з Китаю, близько 2,5 мільярдів доларів інвестицій у будівництво сонячних електростанцій були заморожені або відхилені.

Нагадаємо, що 29 травня також стало відомо про плани Трампа запровадити чергові тарифні обмеження на додаткові 50 мільярдів доларів китайських товарів у середині червня 2018 року. Це рішення суперечить повідомленням Мінфіну США про те, що на час проведення торговельних переговорів нові мита на китайські товари запроваджуватись не будуть.

Торговельні відносини між США та Китаєм були одним з пріоритетних питань передвиборчої кампанії Дональда Трампа. Щороку Китай продає товарів до США на понад 300 мільярдів доларів більше, ніж купує американської продукції.

Також США запровадили мита на сталь та алюміній. В ЄС та Канаді повідомили, що подали скарги до Світової організації торгівлі.

Нагадаємо, що у березні 2018 року Дональд Трамп оголосив про запровадження тарифних обмежень на 50 мільярдів доларів китайського імпорту. Китай запровадив аналогічні митні обмеження на американські товари.

З метою вирішення торговельної суперечки між країнами розпочались непублічне переговори. Згодом стали відомі вимоги США до Китаю задля припинення «торговельної війни» між країнами.

Китай та США домовились про збільшення імпорту американських товарів на 60-90 мільярдів доларів для вирішення торговельної суперечки.

У США повідомили, що наполягатимуть на підписанні багаторічних угод на постачання американських товарів на китайський ринок.

Більше про:
# Мита США
# Китай
Пов`язані новини