Національний банк України може підвищити рівень облікової ставки, якщо зростуть ризики підвищення інфляції.

Національний банк України може підвищити рівень облікової ставки, якщо зростуть ризики підвищення інфляції.

Про це йдеться у протоколі липневого засідання комітету з монетарної політики НБУ.

«Члени комітету погодилися, що в разі подальшого зростання вірогідності реалізації зазначених ризиків або появи нових ризиків для зниження інфляції та для макрофінансової стабільності НБУ може продовжити підвищення облікової ставки до рівня, необхідного для повернення інфляції до встановлених цілей в середньостроковій перспективі», — йдеться у протоколі.

Як зазначається у протоколі, під час засідання 5 з 9 членів комітету виступали за збільшення облікової ставки на 1 відсотковий пункт — до 18%. Проте зрештою було затверджено компромісний варіант підвищити облікову ставку на 0,5 відсоткових пункти —до 17,5%.

12 липня стало відомо, що Нацбанк підвищив рівень облікової ставки до 17,5% з метою коригування рівня інфляції в Україні.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть залучати кошти у клієнтів.

Раніше в НБУ повідомляли, що не будуть переглядати монетарної політики навіть у випадку неотримання Україною чергового траншу від МВФ.

Також в Нацбанку повідомляли, що у разі відсутності траншу МВФ готові запровадити валютні обмеження в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

Нагадаємо, економічні експерти VoxUkraine попереджали, що Україна може оголосити дефолт напередодні виборів у 2019 році. На їхню думку, обсягу резервів уряду України наразі недостатньо для того, щоб обслуговувати виплати боргових зобов'язань.

Також на початку травня 2018 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що протягом наступних чотирьох років Україна має виплатити кредиторам 27 мільярдів доларів.

Водночас, у квітні уряд вже сплатив 127 мільйонів доларів боргів.

Крім цього, на початку року борг України перед МВФ становив 12 млрд доларів.

Поділитись: