Національний банк України ухвалив рішення про підвищення тарифів на низку послуг, які він надає комерційним банкам та бюджетним установам.

Національний банк України ухвалив рішення про підвищення тарифів на низку послуг, які він надає комерційним банкам та бюджетним установам.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Як зазначається, зростуть тарифи в основному на організаційні послуги, зокрема послуги користування електронною поштою в системі НБУ.

Для діючих комерційних банків тарифи зросли з 24 липня 2018 року. В той же час, для бюджетних установ та банків у стадії ліквідації тарифи зростуть з 22 грудня 2018 року.

«Прийняття зазначених змін пов’язане із приведенням тарифів за послугами, що надаються системою електронної пошти Національного банку, до середньоринкових цін на аналогічні послуги, які надаються іншими провайдерами, та дозволить здійснити часткове покриття витрат Національного банку України, пов’язаних із забезпеченням роботи цієї системи», — пояснюють рішення у НБУ.

Там також додають, що з 22 грудня там запровадять єдиний тариф для усіх типів своїх клієнтів: як бюджетних установ, так і комерційних банків.

Раніше стало відомо, що в НБУ повідомили про готовність підвищувати облікову ставку задля стримування інфляції.

Раніше в НБУ повідомляли, що не будуть переглядати монетарної політики навіть у випадку неотримання Україною чергового траншу від МВФ.

Також в Нацбанку повідомляли, що у разі відсутності траншу МВФ готові запровадити валютні обмеження в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

Нагадаємо, економічні експерти VoxUkraine попереджали, що Україна може оголосити дефолт напередодні виборів у 2019 році. На їхню думку, обсягу резервів уряду України наразі недостатньо для того, щоб обслуговувати виплати боргових зобов'язань.

Також на початку травня 2018 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що протягом наступних чотирьох років Україна має виплатити кредиторам 27 мільярдів доларів.

Водночас, у квітні уряд вже сплатив 127 мільйонів доларів боргів.

Крім цього, на початку року борг України перед МВФ становив 12 млрд доларів.

Поділитись: