Національна поліція взяла під охорону сімох людей, прізвища яких містяться у так званому «списку 47» — списку журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у рамках «справи Бабченка».

Національна поліція взяла під охорону сімох людей, прізвища яких містяться у так званому «списку 47» — списку журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у рамках «справи Бабченка».

Про це у коментарі Громадському повідомив речник Національної поліції Ярослав Тракало.

«Так, їх взяли під охорону. Цих людей семеро», — сказав Тракало. Водночас на питання Громадського про те, хто ці люди, він відмовився відповідати, пояснивши це дотриманням безпеки.

Також Тракало не відповів, чи поліція здійснює цілодобову охорону стосовно фігурантів «списку 47».

Генеральний прокурор Юрій Луценко 1 червня повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах. Серед них, за даними ГПУ, була велика кількість журналістів.

Пізніше стало відомо, що журналістів Ганапольського та Кисельова викликали в СБУ у справі «вбивства» Аркадія Бабченка.

Громадське звернулось до журналіста Османа Пашаєва і він підтвердив, що його також викликали до СБУ через інсценування «вбивства» російського журналіста Аркадія Бабченка. Також Громадському стало відомо, що до СБУ викликали журналісток Тетяну Даниленко та Соню Кошкіну.

Засновниця проекту Zaborona.com, журналістка Катерина Сергацкова повідомила, що її також викликали до СБУ після інсценування «вбивства» журналіста Аркадія Бабченка.

5 червня видання «Страна.ua» з посиланням на власне джерело опублікувало список з 47 журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка». Додамо, що головреда видання Ігора Гужву підозрюють у хабарництві, він виїхав з України.

5 червня СБУ відкрила кримінальне провадження через розголошення «списку 47». В СБУ зазначили, що «відповідні дані будь-кому, у тому числі автору публікації вищезгаданого інтернет-ресурсу на розголошення зазначених відомостей органом досудового розслідування та процесуальним керівником не надавалися». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху. Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. 

Також суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на вбивство журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. Суд взяв під варту на 2 місяці Германа. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа

Поділитись: