У Державній прикордонній службі назвали дві причини відмови у в'їзді чотирьом російським журналісткам 5 та 6 грудня. Їх Громадському повідомив речник Державної прикордонної служби Олег Слободян.

Він зазначив, що стосовно декого з чотирьох журналісток у правоохоронців виникли сумніви,чи справді їхня мета візиту відповідає їхнім намірам. Стосовно декого «виконували доручення інших правоохоронних органів».

Речник зазначив, що «виконували доручення інших правоохоронців» щодо «не однієї журналістки».

«Прикордонники діяли в межах повноважень», — зазначив представник Держприкордонслужби.

За його словами, трьох журналісток — Олену Ніколаєву з видання «Старая Русь», Юлію Нікітіну з видання «Фонтанка», а також Олену Владикіну — журналістку російської газети «Мой район» — не пустили 6 грудня. Журналістку та координаторку проекту підтримки журналістських розслідувань Muckrakers-Russia Анастасію Дроздову — 5.

Напередодні стало відомо, що до України не пустили чотирьох журналісток з Росії.

Нагадаємо, 4 грудня журналістку російського телеканалу «Дождь» Євгенію Зобніну не пустили в Україну.

Як повідомлялося, в Україну не впустили актора та танцівника Ільдара Тагірова, який мав взяти участь у прем'єрі вистави DIALOGY в Одесі.

30 листопада в Україну не впустили російського артиста балету Андрія Меркур’єва, який їхав до Одеси, аби подивитися виставу, яку він поставив у 2014 році в Одеському театрі опери й балету.

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Винятком для в’їзду чоловіків з громадянством Росії може бути гуманітарна мета, наприклад, похорон. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

Прикордонники пояснили, за яких умов росіян можуть пускати в Україну

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як в Україні впроваджують воєнний стан

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях. Він діятиме 30 днів і завершиться 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Поділитись: