В аеропорту Одеси не пустили в Україну російського артиста балету Андрія Меркур’єва. Відмову йому пояснили воєнним станом у країні, сказав танцівник у коментарі Громадському.

За словами Меркур’єва, він їхав до Одеси, аби подивитися виставу, яку він поставив у 2014 році в Одеському театрі опери й балету.

«Коли я мав проходити паспортний контроль, мені сказали зачекати, опісля зі мною поспілкувалися і сказали, що найшвидше за все, мені буде відмовлено. І справді хвилин за 5-10 мені сказали, що відмовили. Сказали: «Ми сподіваємося на ваше розуміння, адже в країні воєнний стан. Вирушайте додому назад», — розповів танцівник.

За його словами, разом з ним зворотнім рейсом відправили ще трьох чоловіків. Жінок-росіянок пустили, чоловіків — ні, повідомив Меркур’єв.

«Нічого не було заплановано. Я просто хотів переглянути свою виставу і провести три дні в місті, поки у мене буде час. Я не можу туди не приїжджати, не мріяти, що я ще щось коли-небудь поставлю для одеської трупи, адже вони стали для мене рідними людьми. Свого часу вони повірили у мене, дали мені шанс зробити свій перший балет, першу постановку. Я народився там як хореограф. Тому це моє рідне місто, мій театр», — сказав танцівник.

Андрій Меркур’єв — заслужений артист Росії, соліст «Большого театра» у Москві. Свого часу він працював у складі трупи Маріїнського академічного театру. У 2014 році вперше поставив балет під назвою «Крик» в Одеському театрі опери й балету.

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Винятком для в’їзду чоловіків з громадянством Росії може бути гуманітарна мета, наприклад, похорон. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

Прикордонники пояснили, за яких умов росіян можуть пускати в Україну

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як в Україні впроваджують воєнний стан

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях. Він діятиме 30 днів і завершиться 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Поділитись: