Війна / Безпека

Журналістку російського телеканалу «Дождь» не пустили в Україну

«Дождь»
Війна/Безпека/Журналістку російського телеканалу «Дождь» не пустили в Україну
Зберегти
Вигляд
Кореспондентку російського телеканалу «Дождь» Євгенію Зобніну не пропустили в Україну, де вона мала взяти участь у блог-турі по Донбасу.

Як повідомляє телеканал, Зобніна прямувала до України на запрошення правозахисного центру «Меморіал», Луганського правозахисного центру «Альтернатива» та німецької організації DRA.

Мета блог-туру — «показати учасникам ситуацію у постконфліктній зоні, дати імпульс для написання статей з об'єктивним баченням ситуації на Донбасі».

Зазначається, що 4 грудня журналістка мала їхати з Києва до Краматорська. Але в столичному аеропорту її не пропустили.

За словами Зобніної, з нею провели бесіду в окремій кімнаті, в якій взяли участь дві працівниці Прикордонслужби та чоловік у штатському. У неї питали про організаторів поїздки, про те, хто заплатив за неї. Також прикордонники запитували, чи висвітлювала вона теми, пов’язані з анексованим Кримом, та чи бувала на окупованій частині Донбасу.

У підсумку журналістці відмовили у в’їзді через те, що вона не може підтвердити мету своєї поїздки в Україну.

Як повідомлялося, в Україну не впустили актора та танцівника Ільдара Тагірова, який мав взяти участь у прем'єрі вистави DIALOGY в Одесі.

30 листопада в Україну не впустили російського артиста балету Андрія Меркур’єва, який їхав до Одеси, аби подивитися виставу, яку він поставив у 2014 році в Одеському театрі опери й балету.

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Винятком для в’їзду чоловіків з громадянством Росії може бути гуманітарна мета, наприклад, похорон. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

Прикордонники пояснили, за яких умов росіян можуть пускати в Україну

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як в Україні впроваджують воєнний стан

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях. Він діятиме 30 днів і завершиться 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Пов`язані новини