Виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко прокоментував свою участь у переговорах з президентом Росії Володимиром Путіним та керівництвом Газпрому щодо транзиту газу, які відбулися в межах зустрічі лідерів «нормандської четвірки» у Парижі.

«Не буду приховувати, спочатку я не був в захваті від перспективи обговорення питань транзиту газу та виконання рішення Стокгольмського арбітражу у Нормандському форматі. У нас є тристоронній формат разом з Єврокомісією спеціально для обговорення питань транзиту газу», — повідомив Вітренко у Facebook.

За його словами, особиста зустріч з Путіним дозволила йому зрозуміти особисту позицію російського президента щодо газового питання.

«Це я не для красивого слова, це було реально корисно. Не думав я, коли ініціював Стокгольмський арбітраж по транзитній справі у 2014, що виконання його рішення буде обговорюватися особисто з Путіним у Єлісейському палаці», — додав виконавчий директор Нафтогазу.

Вітренко зазначив, що позиція України після переговорів у «нормандському форматі» не змінилася: Україна вимагатиме виконання рішення Стокгольмського арбітражу та укладання нового договору для продовження транзиту газу за європейськими правилами.

Зокрема, у Нафтогазі вважатимуть прийнятним не лише укладання договору на транзит, але й перенесення точки закупівлі газу європейцями на україно-російський кордон, а також укладання договорів «своп», в межах яких Нафтогаз просто купуватиме газ напряму у Газпрому та перепродаватиме його європейським споживачам.

Зазначимо, що за підсумками переговорів про газ з Путіним, Володимир Зеленський заявив, що російська сторона погодилася відмовитись від своїх вимог укласти виключно однорічний контракт з Україною. Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що не виключає початку «газової війни» з Росією.

Зазначимо, що наразі між Україною та Росією тривають переговори про укладання нового договору на транзит газу через те, що чинний 10-річний договір, спливає 31 грудня 2019 року. Щороку транзит російського газу до Європи приносить Україні 3 мільярди доларів доходів — це більше, ніж витрати держави на імпорт газу.

Напередодні опублікували дослідження, у якому підрахували, що втрати Росії внаслідок припинення транзиту газу через Україну, будуть у 7 разів більшими, ніж втрати України.

Раніше Вітренко повідомляв, що на переговорах у Парижі сторони домовилися продовжувати домовлятися

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile