У Києві на Об’єднавчому соборі 15 грудня обрали предстоятеля нової Української помісної православної церкви. Ним став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній, представник УПЦ Київського патріархату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

«Ми змогли об'єднати три гілки українського православ'я в єдину помісну православну церкву. Двері нашої церкви відкриті для всіх», — заявив Епіфаній за підсумками Собору зі сцени на Софійській площі в Києві увечері 15 грудня. Він подякував Константинополю, президенту України та главі УПЦ КП Філарету, главі УАПЦ Макарію і всім ієрархам, а також Верховній Раді за єдність.

Епіфанія представив президент України Петро Порошенко. Люди на чекали на представлення нового глави української церкви близько 10 годин.

За підсумками Собору Порошенко заявив: «Цей день увійде, або вже увійшов як священний день, день створення автокефальної помісної православної церкви. День остаточної незалежності здобуття нашої незалежності від Росії. Україна вже не буде пити з московської чаші, московського труту».

Попри те, що Порошенко був присутній на Соборі, він заявив, що держава не буде втручатися в діяльність церкви: «У нас не було, нема і не буде державної церкви», — заявив Порошенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

Віряни зібралися на Софійській площі в очікуванні Об'єднавчого собору
Фото:

Олександр Попенко/Громадське

Тисячі людей прибули на Софійську площу, аби взяти участь у події.

«Чекаємо, щоб всі люди України об'єдналися в одну церкву. Тоді ми будемо сильні як нація, будемо сильні як держава», — сказав священик Ілля з Київщини.

Собору передувала загальна молитва. Після цього до народу зі зверненням мав виступити президент Петро Порошенко, однак він затримався на 2 години та пропустив цю частину.

Петро Порошенко, голова Верховної Ради Андрій Парубій та понад 100 запрошених архієреїв і єпископів в Софії Київській почали Об'єднавчий собор близько 12-ї дня. Пресу на собор не пустили, тож голосування відбулося за закритими дверима.

Новообраний голова помісної церкви поїде до Константинополя (Стамбул) отримувати томос від Вселенського патріарха.

13 грудня, у день православного свята Андрія Первозванного відбулося перше в історії богослужіння, коли віряни усіх православних церков України змогли провести літургію з представниками Константинополя.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чи готова Софія Київська стати головним храмом нової української церкви?

Об’єднавчий собор, де проголосять створення помісної церкви й оберуть предстоятеля, відбудеться 15 грудня

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтня синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: