Одеський активіст Олег Михайлик, на якого у вересні 2018 року було скоєно замах, розповів, що у його справі припинили досудове розслідування.

Про це повідомляє УНІАН.

«22 вересня 2018 року в самому центрі Одеси, за 100 метрів від обласного Управління Нацполіції мене розстріляв найманий кілер... Мені пощастило, таким чином я потрапив у сумний і зовсім не почесний «список Катерини Гандзюк», мені пощастило, тому що я залишився живий, а вона, на жаль, загинула», — зазначив активіст.

Михайлик також нагадав, що за підозрою в замаху на нього правоохоронці затримали трьох громадян Грузії, а у співмешканки одного з них виявили пістолет з набоями.

«Їх звинувачували, що вони нібито стріляли з цього пістолета. Виявилося, що з пістолета не можна було стріляти, вони в цей час були в іншій частині міста, один з них інвалід і пересувається тільки на візку... Згодом практично всі версії розсипалися», — додав він.

Активіст також розповів, що йому самостійно вдалося домогтися проведення експертизи, яка визначила місце, з якого стріляли, а також, що постріл був зроблений з відкритого вікна машини і зі зброї з глушником. Однак, жодних інших версій замаху, крім тієї, яку висувало Головне управління Нацполіції в Одеській області, слідчі не розглядали.

Михайлик наголосив, що попри те, що замах на нього викликав значний резонанс, за рік розслідування справи практично не просунулося.

Активіст повідомив, що недавно отримав листа з копією постанови від 31 липня про припинення проведення слідчих дій і досудового розслідування справи про замах на нього. Але ознайомитися з результатами розслідування ні Михайлику, ні адвокату так і не вдалося. 

«На сьогодні, незважаючи на резонанс, справу зупинено, тому що є привід - відсутність кулі», - додав Михайлик.

За його словами, куля залишилася у правоохоронців в Німеччині, де йому проводили операцію з її вилучення.

Він зазначив, що подав до суду, щоб змусити слідчого надати документи про результати розслідування.

Він закликав правоохоронців об’єднати всі справи про напад на одеських активістів в одну і передати цю справу на розслідування в СБУ.

«Ми спільно з Українською Гельсінською спілкою з прав людини готуємо звернення до Європейського суду проти держави Україна і проти тих, хто фактично нічого не хоче робити або продав цю справу... Нам нічого іншого не залишається, крім як привертати увагу світової громадськості і президента до цієї справи», — підсумував Михайлик.

Раніше повідомлялось, що в Одесі суд змінив запобіжний захід двом підозрюваним у замаху на одеського активіста Олега Михайлика Манучару Варшанідзе та Лаші Герасіну з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

Нагадаємо:

Поділитись: