УКРАЇНА

Омбудсмен України звернеться до США та ЄС через порушення Росією домовленостей щодо політв’язнів

29 червня, 2018 14:51
УКРАЇНА/Омбудсмен України звернеться до США та ЄС через порушення Росією домовленостей щодо політв’язнів
Зберегти
Вигляд
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова поінформує послів країн «Нормандської четвірки», країни Євросоюзу та США про те, що Росія порушила міжнародні конвенції з прав людини, мандату Денісової як омбудсмена, а також домовленостей президентів Петра Порошенка та Володимира Путіна щодо відвідування українських політв’язнів.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова поінформує послів країн «Нормандської четвірки», країни Євросоюзу та США про те, що Росія порушила міжнародні конвенції з прав людини, мандат Денісової як омбудсмена, а також домовленостей президентів Петра Порошенка та Володимира Путіна щодо відвідування українських політв’язнів.

Про це Денісова заявила на прес-конференції у Москві.

Омбудсмен сказала, що найближчим часом поїде до Стразбурга та поінформує комісара Ради Європи з прав людини про недопуск до політв’язнів.

«Я закликатиму її відвідати українців у тюрмах Росії. Також я донесу цю інформацію до місії ООН та ОБСЄ», — сказала Денісова.

Людмила Денісова заявила, що раніше російська омбудсмен Тетяна Москалькова відмовила їй у візиті до українського політв'язня Олега Сенцова через громадянство Денісової.

«Учора уповноважена з прав людини Москалькова відмовила на підставі, що я не є громадянка Російської Федерації. Було б дивно, аби український омбудсмен була громадянкою РФ», — повідомила вона.

За словами Денісової, Київ готовий передати Росії 23 засуджених на території України росіян в обмін на 23 українці, які утримуються в російських тюрмах.

Українська омбудсмен наголосила, що Росія приховує справжній стан здоров’я політв’язнів Кремля, яких утримують в тюрмах на території РФ та в анексованому Криму. Вона також сказала, що недопуск Росією українських консулів до політв’язнів є порушенням не лише міжнародного права, але і власне російського законодавства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому омбудсмени України і Росії не можуть потрапити до своїх ув'язнених

Раніше омбудсмен РФ заявила, що Денісова намагалась з «агресивним настроєм» потрапити до Сенцова

28 червня Денісова прибула до Лабитнангі у колонію до режисера, політв’язня Олега Сенцова, але її не впустили.

Водночас російська омбудсмен Тетяна Москалькова зустрілася з Сенцовим і заявила, що стан здоров’я Сенцова, який голодував вже 46 день, задовільний, але «залишаються побоювання».

Денісова написала листа в Адміністрацію президента Росії через недотримання гарантій, які їй надав Путін щодо безперешкодного доступу до політв’язнів.

15 червня Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова. Пізніше Денісову не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому омбудсмени України і Росії не можуть потрапити до своїх ув'язнених

21 червня Посольство України вимагало від Росії надати Уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмили Денісовій першочерговий доступ до тюрем, де утримують політв’язнів Олега Сенцова, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка та Володимира Балуха.

26 червня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова попросила омбудсмена РФ Тетяну Москалькову звернутися до президента Росії Володимира Путіна з проханням про помилування українського режисера, політв’язня Олега Сенцова.

27 червня уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила, що не буде просити президента Володимира Путіна про помилування українського режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова.

Російський омбудсмен заявила, що, на її думку, здоров'ю  Сенцова  нічого не загрожує.

Раніше його адвокат повідомив, що Сенцов не припинятиме голодування і передає ЄСПЛ «великий привіт».

25 червня генсек Ради Європи офіційно попросив Путіна звільнити  політв’язня Сенцова.  Але в Кремлі заявили, що Сенцова не можна помилувати на підставі цього прохання.

У Мін'юсті Росії офіційно підтвердили українське громадянство  Сенцова. Це спростовує твердження російської сторони проте, що Сенцов на момент засудження був громадянином Російської Федерації.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

 

Більше про:
# Олег Сенцов
Пов`язані новини