Уповноважена з прав людини в Російській Федерації Тетяна Москалькова повідомила Громадському, що не знає скільки точно — 23-ох чи 24-ох — українських моряків затримали під час захоплення Росії українських суден в Керченській протоці 25 листопада.

«Наразі я сама уточнюю цю інформацію», — сказала омбудсменка.

Раніше Військово-морські сили Збройних сил України заявляли, що на трьох затриманих суднах перебували 23 моряки.

Нагадаєморосійські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох українських катерах було 23 військових.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки

Українські кораблі почали виходити з Керченської протоки, але російські кораблі переслідували їх та погрожували застосувати зброю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія захопила українські кораблі у Керченській протоці (СПЕЦЕФІР).

26 листопада Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді законопроект № 9338 про про введення воєнного стану.

Він передбачає затвердження указу «Про введення воєнного стану в Україні», текст якого оприлюднили на сайті президента. Указ вводить у дію рішення Ради нацбезпеки та оборони, яке містить 12 пунктів, останній з них під грифом «таємно».

Тепер народні депутати мають розглянути цей законопроект на засіданні Верховної Ради 26 листопада.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що підтримує запровадження воєнного станучерез напад РФ на українські кораблі біля Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

/Лев Коротаєвський

Поділитись: