Світ

Організація із заборони хімзброї отримала право називати винних у хімічних атаках

27 червня, 2018 20:36
Світ/Організація із заборони хімзброї отримала право називати винних у хімічних атаках
Зберегти
Вигляд
Світова організація із заборони хімічної зброї здобула нові повноваження, і відтепер вона має право покладати провину за використання забороненої зброї.

Світова організація із заборони хімічної зброї здобула нові повноваження, і відтепер вона має право покладати провину за використання забороненої зброї.

Про це повідомляє Reuters.

На спеціальній сесії країни-члени Організації проголосували за такі повноваження, які отримали багато підтримки серед країн. Привітали нові повноваження для організації США та країни Єврособщу, водночас проти висловилися Росія, Іран, Сирія та їхні союзники.

Зазначимо, що саме Британія прагнула, аби в Організації із заборони хімзброї були такі повноваження, адже у 2018 у Солсбері був отруєний хімічною речовиною екс-розвідник РФ Сергій Скрипаль. Британія звинуватила у нападі Росію, остання заперечує свою причетність.

Міністр закордонних справ Британії Борис Джонсон заявив, що це голосування дасть право Організації «не лише визначити факт використання хімічної зброї, але вказати на державу, яка несе за це відповідальність».

Раніше повідомлялось, що експерти з хімзброї зібрали зразки для аналізу на місці хіматаки у Сирії.

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька Юлія. 

Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля навряд чи було б здійснене без схвалення Кремля.

Видання The Times з посиланням на дані британської розвідки повідомило, що нервово-паралітичну речовину «Новичок», якою отруїли Сергія і Юлію Скрипалів, виготовили на російській військовій дослідницькій базі у Саратовській області. У Росії цю інформацію заперечують.

5 квітня Юлія Скрипаль зробила першу заяву після того, як вийшла з коми, після отруєння у Солсбері. Вона не прийняла допомоги від Росії.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Британії назвали причини, чому підозрюють РФ в отруєнні Скрипалів

Пов`язані новини