УКРАЇНА

Останній день подачі заявок до Антикорупційного суду: 128 охочих подали документи

14 вересня, 2018 19:17
УКРАЇНА/Останній день подачі заявок до Антикорупційного суду: 128 охочих подали документи
Зберегти
Вигляд
Станом на 18 годину останнього дня подачі заяв на посади суддів до Вищого антикорупційного суду документи подали 128 охочих.

Станом на 18 годину останнього дня подачі заяв на посади суддів до Вищого антикорупційного суду документи подали 128 охочих.

Відповідні дані оприлюднила Вища кваліфікаційна комісія суддів.

Зі 128 охочих 89 кандидатів подали документи на посаду судді Вищого антикорупційного суду, ще 39 на посаду судді апеляційної палати суду.

Водночас із 128 охочими, інформація про яких є на сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів, кількість поданих електронних декларацій для участь у конкурсі на посаду — 204.

Ймовірно, 204 особи, які подали декларації, є потенційними кандидатами на посаду судді Вищого антикорупційного суду.

Загалом до Вищого антикорупційного суду планують набрати 39 суддів, з них — 12 посад до Апеляційної палати.

Станом на ранок 14 вересня документи на посади суддів Вищого антикорупційного суду подали 95 кандидатів.

Зазначимо, що конкурс на посади суддів до Антикорупційного суду оголосили ще 2 серпня. Заявки почали приймати з 8 серпня, останній день подачі — 14 вересня.

У липні прем'єр Гройсман доручив за місяць знайти приміщення для Антикорупційного суду.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

12 липня Рада схвалила правки до закону про Антикорупційний суд, на яких наполягали в МВФ.

11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Першочергова задача України — створити незалежний антикорупційний суд» — постійний представник МВФ в Україні

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.  Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

21 червня Верховна Рада України ухвалила закон про створення Вищого антикорупційного суду України. За відповідне рішення проголосувало 265 народних депутатів.

14 червня Порошенко спрямував закон про утворення Антикорупційного суду до Вищої ради правосуддя. 18 червня Вища рада правосуддя підтримала проект закону.

19 червня президент України вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний законопроект про створення Антикорупційного суду.

Також президент Порошенко заявляв, що Антикорупційний суд має запрацювати у 2018 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

 

Пов`язані новини