Президент Чехії Мілош Земан доручив перевірити, чи могли у країні виробляти або розробляти «Новичок» — речовину, якою отруїли екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля.

Президент Чехії Мілош Земан доручив перевірити, чи могли у країні виробляти або розробляти «Новичок» — речовину, якою отруїли екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля.

Про це повідомляється на офіційному сайті чеського президента.

Виконувати доручення Земана буде директор контррозвідки BIS Міхал Куделко.

Раніше речниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова назвала Чехію одним з можливих джерел «Новачка», «так само як і Британія, Словаччина та Швеція».

МЗС Чехії у відповідь викликало російського посла, зажадавши від нього пояснити ці «брехливі твердження».

Посольство РФ також звинуватило британську лабораторію в розробці отруйних речовин. А британська прем'єрка Мей анонсувала засідання ради НАТО щодо хімічної зброї Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Глава МЗС Британії: РФ створила і накопичувала отруйну речовину «Новичок», є докази

Нагадаємо, що українська влада вирішила вислати 13 російських дипломатів у зв'язку з отруєнням колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля у Великій Британії.

Висланих російських дипломатів оголосять в Україні персонами нон грата. У Міністерстві закордонних справ України заявили, що російські дипломати, яких висилає Україна через отруєння Скрипаля, є співробітниками спецслужб РФ.

Про рішення вислати дипломатів РФ оголосили також Німеччина, Франція, Данія, Нідерланди, Естонія, Литва та Чехія. Голова Європейської Ради Дональд Туск заявив, що загалом 14 країн ЄС вжили дипломатичних заходів щодо РФ через справу Скрипаля.

Одночасно про вислання 60 російських дипломатів заявили у США.  

У Росії заявили, що нададуть дзеркальну відповідь і вишлють щонайменше 60 дипломатів США.

Натомість Австрія заявила, що не видворятиме дипломатів РФ та «залишиться мостом між Сходом і Заходом».

14 березня прем'єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення з країни 23 російських дипломатів, у зв'язку із можливою причетністю Москви до отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. 

Під час обговорення можливих санкційних заходів проти Росії, очільник МЗС Британії оголосив про санкції проти найближчого оточення Путіна

В Росії ж оголосили про видворення британських дипломатів у відповідь на заходи, запроваджені Об'єднаним Королівством.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отруєння в Британії: знайомі методи Росії

Уряд Британії відмовляється від купівлі російського газу та шукає нових постачальників. 

26 березня стало відомо, що Британія видала ордери на арешт російського капіталу сумнівного походження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отруєння Скрипаля: чим росіяни володіють у Британії і чиї статки можуть заморозити.

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС, Секретній розвідці Британії.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

Поділитись: