Росія оголосила 13 українських дипломатів персонами нон грата — «дзеркально» до рішення України.

Росія оголосила 13 українських дипломатів персонами нон грата — «дзеркально» до рішення України.

Про це повідомляє МЗС Росії.

«Їм були вручені ноти протесту та заявлено, що у відповідь на необгрунтовані вимоги зазначених держав про висилку російських дипломатичних співробітників на підставі бездоказових звинувачень Великої Британії на адресу Росії через т.зв. «справи Скрипалів» російська сторона оголошує «persona non grata» відповідну кількість співробітників дипустанов цих країн в Російській Федерації», — йдеться у повідомленні.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін назвав такі дії Росії «нонсенсом».

«Ми ж не намагалися когось отруїти в Солсбері. Це зробила Росія і отримала відсіч всього цивілізованого світу. У нас є кому подбати про громадян України в РФ. Працюємо далі», — написав він.

Нагадаємо, Росія оголосила про дзеркальне вислання дипломатів 23 країн.

Раніше Росія заявила, що видворить близько 150 дипломатів різних країн у відповідь на аналогічні дії держав ЄС та США у зв'язку із можливою причетністю Москви до отруєння у Британії екс-розвідника Скрипаля.

27 березня генсек НАТО оголосив про видворення 7 російських співробітників.

26 березня Україна, США та країни ЄС оголосили, що висилають російських дипломатів через отруєння Скрипаля в Британії. 15 країн Євросоюзу заявили, що солідарні з Британією. Водночас низка країн ЄС досі не вислали російських дипломатів.

У РФ заявили, що вишлють щонайменше 60 дипломатів США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З речами на вихід: що означає видворення російських дипломатів

Раніше прем'єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення з країни 23 російських дипломатів у зв'язку з можливою причетністю Москви до отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. Також 26 березня стало відомо, що Британія видала ордери на арешт російського капіталу сумнівного походження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Отруєння Скрипаля: чим росіяни володіють у Британії і чиї статки можуть заморозити

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

Поділитись: