Світ

Пентагон попередив Македонію про російське втручання в майбутній референдум щодо зміни назви країни

17 вересня, 2018 15:21
Світ/Пентагон попередив Македонію про російське втручання в майбутній референдум щодо зміни назви країни
Зберегти
Вигляд
Міністр оборони США Джеймс Меттіс під час візиту до Македонії 17 вересня заявив, що Росія фінансує противників зміни назви країни, яка відкриє шлях для вступу країни в ЄС та НАТО.

Міністр оборони США Джеймс Меттіс під час візиту до Македонії 17 вересня заявив, що Росія фінансує противників зміни назви країни, яка відкриє шлях для вступу країни в ЄС та НАТО. 

Про це повідомляє Associated Press. 

«Вони пересилали гроші і проводили також ширші кампанії впливу. Треба дати македонському народу можливість самостійно вирішити своє питання», — сказав Меттіс в столиці Македонії Скоп’є. 

Очільник Пентагону підкреслив, що представники НАТО «завжди заявляють свою позицію вголос», а не намагаються контролювати ситуацію тіньовими методами. 

30 вересня в Македонії відбудеться референдум щодо зміни назви країни на Республіка Північна Македонія. Зміна назви країни — головна умова для того, щоби Греція припинила блокувати спроби вступу Македонії до НАТО та ЄС. 

17 червня Македонія та Греція підписали угоду про перейменування країни. Пізніше македонський прем'єр Зоран Заєв оголосив нову назву країни — Республіка Північна Македонія.

Проте президент Македонії Георге Іванов ветував законопроект про перейменування країни в Республіку Північна Македонія.

Також Іванов відмовився підписувати угоду з Грецією про перейменування країни в Республіку Північна Македонія. 

В угоді прописані пункти щодо збереження прикметника «македонський» стосовно громадянства і мови, визнання македонської мови з уточненням, що це слов'янська мова, термін «македонець» чи «громадянин Республіки Північна Македонія» має вживатися з уточненням, що громадяни країни не мають відношення до давньої грецької цивілізації.

Нагадаємо, переговори щодо назви колишньої югославської республіки Македонія розпочались 23 березня.

На початку березня тисячі людей у столиці Македонії вийшли на вулиці міста на знак протесту проти можливої зміни назви країни.

Македонія з часів розпаду Югославії сперечається з Грецією щодо назви. На вимогу Греції Македонія була прийнята в ООН в 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ). Греція наполягає на тому, щоб назву Македонії було змінено, щоб уникнути плутанини з грецької провінцією — історичним регіоном Македонія, яка межує з однойменною незалежною республікою.

Греція через це блокує вступ Македонії до Євросоюзу і НАТО.

Раніше повідомлялося, що Македонія перебуває серед тих країн, які сподіваються на вступ до Євросоюзу, проте досі офіційних перемовин щодо них ще не розпочали.

Наприкінці червня 2018 генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, що Македонію запросять до НАТО після вирішення суперечки з Грецією.

Згодом Греція погодилась на перейменування Македонії, що полегшить європейську та євроатлантичну інтеграцію країни. 

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель закликала македонців підтримати зміну назви країни, аби відкрити шлях до ЄС і НАТО.

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини