Депутат фракції «Блок Петра Порошенко» Олег Барна заявив, що перемовини президента з фракцією БПП в Раді щодо Антикорупційного суду тривали допізна.

Депутат фракції «Блок Петра Порошенко» Олег Барна заявив, що перемовини президента з фракцією БПП в Раді щодо Антикорупційного суду тривали допізна.

Про це Барна повідомив в ефірі програми Нині вже в ефірі Громадського.

Відповідаючи на питання ведучою, що говорив президент на зустрічі з депутатами своєї фракції, Барна сказав: 

«Одне питання було розглянуто: дійшли домовленості з Венеціанською комісією, також погодження було і з Міжнародним валютними фондом. Також обговорювали депутати, задавали питання…  Перемовини велись допізна, о п'ятої години ранку».

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. Автор законопроекту президент Петро Порошенко назвав ухвалення закону перемогою.

У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

Зазначимо, що процес затвердження створення Антикорупційного суду тривав 2,5 роки.

Після чотирьох сесійних днів розгляду поправок і кількох місяців переговорів з Міжнародним валютним фондом і Венеціанською комісією, спірною залишалася правка щодо повноважень Громадської ради у процесі добору суддів, яку так і не узгодили з МВФ.
Згідно з рішенням комітету Ради з питань правової політики та правосуддя , ухваленим 7 червня, до складу громадської ради входитиме не менше 3 міжнародних експертів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

1 березня Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд.

Прем'єр Гройсман заявив, що піде у відставку, якщо не створять незалежний Антикорупційний суд.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.  Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та створення ринку землі.

Створити антикорупційний суд закликали і глави МЗС країн G7.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile