Україна, Польща та країни Балтії все ще можуть заблокувати будівництво російського морського трубопроводу «Північний потік-2».

Про це повідомив торговельний представник України Тарас Качка під час брифінгу, передає «Радіо Свобода».

«Дії уряду Німеччини щодо «Північний потік-2» зрештою призведуть до того, що Україна, Польща, країни Балтії й інші європейські держави заблокують проєкт іншими способами. По суті триває спроба зберегти стару модель ринку газу, в якому Росія — такий собі динозавр», — повідомив Качка.

Він зазначив, що Україна поступово запроваджує у себе європейську модель ринку газу, тому газовий ринок тут більш динамічний.

Нагадаємо, що 6 листопада у німецькому парламенті зареєстрували поправку, яка скасує обмеження, які на «Північний потік-2» накладають європейські директиви.

30 жовтня «Північний потік-2» дозволила побудувати Данія — остання країна, дозволу якої Росії бракувало для завершення будівництва трубопроводу.

Зазначимо, що у разі запуску «Північного потоку-2» Росія зможе повністю відмовитися від транзиту свого газу через Україну. Цей транзит щороку приносить Україні близько 3 мільярдів доларів доходів. 31 грудня 2019 року закінчується дія контракту між Україною та Росією про транзит газу. Нового контракту держави ще не уклали, а переговори щодо нього, які відбуваються за участю Єврокомісії, є безуспішними.

28 жовтня у Брюсселі відбувся четвертий раунд тристоронніх переговорів між Україною, Росією та ЄС про укладання нового контракту на транзит російського газу через Україну. Під час переговорів українська делегація обговорила питання перегляду перемоги Нафтогазу в арбітражі над Газпромом, однак в уряді пообіцяли захищати інтереси України. Зазначимо, що наступний раунд переговорів про транзит газу перенесли на листопад 2019 року.

Зазначимо, що Росія піднімала питання надання дозволу на будівництво «Північного потоку-2» на нещодавніх переговорах про транзит газу через Україну, що відбулися у Брюсселі. Зокрема, про це російська делегація розмовляла з представниками

Поділитись: