УКРАЇНА

«Північний потік-2» — це спроба поставити європейців у залежність — Гройсман

29 травня, 2018 15:57
УКРАЇНА/«Північний потік-2» — це спроба поставити європейців у залежність — Гройсман
Зберегти
Вигляд
Побудова Росією нового газогону в обхід України є не комерційним проектом, а одним з різновидів гібридної зброї проти європейських споживачів.

Побудова Росією нового газогону в обхід України є не комерційним проектом, а одним з різновидів гібридної зброї проти європейських споживачів.

Про це заявив премєр-міністр України Володимир Гройсман на прес-конференції для іноземних ЗМІ, передає прес-служба Кабінету Міністрів України.

«Мета побудови «Північного потоку-2» — знищити незалежну газотранспортну систему України, побудувати за мільярди доларів нову систему, яка в рази менша за потужністю, і поставити в залежність всіх європейських споживачів», — повідомив Гройсман.

Він наголосив, що українська газотранспортна система побудована надійно та є «доброзичливою до європейських споживачів».

Раніше Польський прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що «Північний потік-2» є гібридною зброєю Росії проти ЄС та НАТО.

Також під час візиту в Україну президент Німеччини повідомив, що Україна не має засуджувати Німеччину за те, що та дозволила будувати «Північний потік-2» на своїй території.

Також, президент Росії Володимир Путін повідомляв, що Росія не планує відмовлятися від транзиту газу через територію України після будівництва «Північного потоку-2».

Напередодні, 24 травня, у Єврокомісії вирішили не штрафувати російський Газпром через його монопольне становище на ринку газопостачання у Східній та Центральній Європі. В Литві повідомили, що можуть оскаржити таке рішення.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території.

27 березня німецька влада дозволила будівництво «Північного потоку-2» на своїй території, яке почалось на початку травня 2018 року.

Також Фінляндія дозволила будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.  Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».

Пов`язані новини