УКРАЇНА

Погіршення стану здоров’я Балуха: МЗС України вимагає звільнити політв’язня

1 червня, 2018 18:58
УКРАЇНА/Погіршення стану здоров’я Балуха: МЗС України вимагає звільнити політв’язня
Зберегти
Вигляд
У Міністерстві закордонних справ України заявили про погіршення стану здоров’я українського політв’язня Володимира Балуха, який перебуває у колонії в анексованому Криму, та вимагають від Росії звільнити його.

У Міністерстві закордонних справ України заявили про погіршення стану здоров’я українського політв’язня Володимира Балуха, який перебуває у колонії в анексованому Криму, та вимагають від Росії звільнити його.

Про це повідомила речниця зовнішньополітичного відомства Мар’яна Беца.

«Значно погіршилось здоров’я Володимира Балуха в окупованому Криму», — написала вона.

Речниця МЗС нагадала, що український політв’язень голодує з 19 березня 2018 року. «Вимагаємо звільнення Балуха, незаконно засудженого за прапор України», — додала вона.

1 червня архієпископ Української православної церкви Київського патріархату Климент розповів про погіршення стану здоров’я Балуха.

Нагадаємо, уповноважена РФ з прав людини Тетяна Москалькова 18 травня відвідала українського політв'язня Володимира Балуха у СІЗО Сімферополя в анексованому Криму.

Зазначимо, що голодування Володимира Балуха триває вже понад 70 днів. Він відмовився від їжі 19 березня на знак протесту проти вироку кримського «суду», що призначив кримчанину три роки і п'ять місяців колонії за нібито зберігання боєприпасів, знайдених після чергового обшуку його будинку.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: спецефір Громадського про долю політв'язнів 

Раніше так званий «Роздольненський районний суд» Криму відхилив клопотання захисту українського політв’язня Володимира Балуха про експертизу відеозаписів з камер спостереження ізолятора тимчасового тримання.

Народні депутати України направили кримському політв’язню Володимиру Балуху колективне звернення з проханням зупинити голодування.

Архієпископ Климент повідомив, що Балуха б’ють і чинять на нього психологічний тиск.

14 квітня правозахисник розповів, що до політв'язня Балуха у Криму не пускають медиків.

Нагадаємо, так званий суд в анексованому Криму засудив Балуха до 3 років 7 місяців колонії-поселення та штрафу в 10 тисяч рублів у січні 2018 року.

Це вже другий «судовий процес» над Володимиром Балухом.

У серпні 2017 року в анексованому Криму Балуха засудили до 3,5 років ув’язнення. Його звинуватили у «зберіганні боєприпасів».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Він не дасть себе зламати», — мати кримського політв’язня Балуха

Нагадаємо, у серпні 2017 року начальник ізолятора в Криму вдарив українського політв'язня Балуха.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вiн живе пiд українським прапором в Криму — історiя Володимира Балуха.

/Павло Калашник

Пов`язані новини