Поліція Гонконгу застосувала сльозогінний газ і водомети для розгону демонстрантів

У Гонконзі сьогодні, 31 серпня, проходить чергова акція протесту, на яку зібралися кілька тисяч людей. Демонстранти почали закидати поліцейських цеглою і «коктейлями Молотова».

Для розгону демонстрантів співробітники поліції застосували сльозогінний газ. Силовики також використовують водомети із синьою водою. Рідину забарвлюють спеціально, щоб потім було легше ідентифікувати учасників протесту, передає Reuters.

Телеканал CNN повідомляє, що демонстранти підпалили велику купу барикад і парасольок.

Також Верховний суд Гонконгу продовжив дію заборони на проведення протестних акцій у метро, ​​передає телеканал RTHK. Представник місцевого оператора залізничного транспорту MTR заявив, що через дії демонстрантів багатьом станціям «завдано величезної шкоди». Як вважають у компанії, треба подати суспільству «переконливий сигнал» про те, що руйнування незаконні і «не мають нічого спільного зі свободою вираження поглядів».

Тим часом, влада Гонконгу шукає способи припинити масові маніфестації. Глава спеціального адміністративного району Керрі Лам зустрілася з представниками молоді та пообіцяла не вводити надзвичайний стан, але зустріч виявилася безрезультатною. Китай же розробив власну стратегію, що поєднує інформаційні та економічні заходи.

Напередодні активісти у Гонконзі влаштували масовий перегляд документального фільму про Революцію гідності 2014 року в Україні «Зима у вогні» 29 серпня.

Протести у Гонконзі тривають уже третій місяць. Вони почалися як реакція на законопроект про екстрадицію, що дозволив би екстрадувати підозрюваних до материкового Китаю який, як вважають протестувальники, спрямований проти дисидентів, що втекли із материкового Китаю в Гонконг.

Перша акція відбулася 9 червня 2019 року. Вона стала найбільшою демонстрацією з моменту переходу Гонконгу від британського до китайського правління в 1997 році в межах угоди «одна країна, дві системи». Ця угода гарантує особливу автономію, включаючи свободу зібрань, свободу преси й незалежну судову систему.

«Громадянський фронт за права людини», який організував акцію, заявив про понад 1,3 мільйона учасників. Також демонстранти перекрили дві ключові траси у регіоні.

Відтоді демонстрації та зіткнення активістів із правоохоронцями в Особливому адміністративному районі Гонконг не вщухають, і навіть коли законопроект відклали на невизначений термін, люди продовжили виходити на вулиці з вимогами демократичних реформ.