Життя

Поліція посилено охоронятиме центр Києва через проведення Об’єднавчого собору

МВС
Життя/Поліція посилено охоронятиме центр Києва через проведення Об’єднавчого собору
Зберегти
Вигляд
Правоохоронці 15 грудня посилять охорону центру Києва під час проведення Об’єднавчого собору, на якому оберуть предстоятеля єдиної Української помісної православної церкви.

Перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий заявив, що головне завдання поліції — забезпечити публічну безпеку та не допустити провокацій.

«Ми всі розуміємо важливість питання безпеки під час проведення Об’єднавчого собору. Нацполіція, Нацгвардія у максимальній координації зі всіма службами готова до забезпечення правопорядку. Під час заходів буде задіяна достатня кількість правоохоронців та відповідних служб для організації публічної безпеки. Також посилене патрулювання буде здійснюватися по всій центральній частині міста та в інших районах Києва», — сказав він.

Зазначається, що до забезпечення правопорядку залучать особовий склад поліції Києва, патрульної поліції, військовослужбовців Нацгвардії, поліції полку особливого призначення, поліції охорони та придані сили.

В МВС додали, що правоохоронці також посилять заходи безпеки поряд з іншими релігійними спорудами Києва.

Як повідолялося, в Об'єднавчому соборі візьмуть участь 192 представники церков.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

13 грудня, у день православного свята Андрія Первозванного відбулося перше в історії богослужіння, коли віряни усіх православних церков України змогли провести літургію з представниками Константинополя.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чи готова Софія Київська стати головним храмом нової української церкви?

Об’єднавчий собор, де проголосять створення помісної церкви й оберуть предстоятеля, відбудеться 15 грудня

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтня синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Пов`язані новини