УКРАЇНА

Захист Балуха оскаржить черговий вирок кримського політв’язня

5 липня, 2018 18:06
УКРАЇНА/Захист Балуха оскаржить черговий вирок кримського політв’язня
Зберегти
Вигляд
Адвокати кримського політв’язня Володимира Балуха будуть оскаржувати черговий вирок, яким його засудили ще до 5 років позбавлення волі за нібито побиття начальника СІЗО.

Адвокати кримського політв’язня Володимира Балуха будуть оскаржувати черговий вирок, яким його засудили ще до 5 років позбавлення волі за нібито побиття начальника СІЗО.

Про це повідомила адвокатка Ольга Дінзе.

«Ми вважаємо вирок незаконним і необгрунтованим. Ми в дебатах висловили в повній мірі свою позицію щодо пред’явленого обвинувачення і просили виправдати Балуха», — сказала адвокатка.

За її словами, сторона захисту також просила у разі винесення вироку призначити це покарання окремо від раніше винесеного вироку, оскільки по першій справі у Балуха мали розглянути клопотання про умовно-дострокове звільнення.

«Однак «Роздольненський суд», знаючи про ці обставини, призначив оголошення вироку на 5 липня, тоді як у нас повинно було бути розглянуто клопотання про УДЗ, і виніс вирок за сукупністю покарань», — сказала Дінзе.

5 липня незаконний «Раздольненський районний суд» Криму визнав українського політв’язня Володимира Балуха винним у нібито побитті начальника ізолятору тимчасового тримання та засудив його до 5 років позбавлення волі та штрафу 10 тисяч рублів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Незаконно засуджений в Криму політв'язень Балух подякував українцям за підтримку: лист

25 червня адвокат Балуха повідомив, що стан політв'язня погіршився.

Підконтрольний окупаційній владі Залізничний районний суд Сімферополя відклав розгляд клопотання про умовно-дострокове звільнення українського активіста, політв’язня Балуха.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Волів би вберегти Україну від дзеркальної відповіді агресору» — політв’язень Балух написав листа президенту

Президент України Петро Порошенко подякував Балуху за написаний йому лист.

Підконтрольний Росії суд в анексованому Криму засудив Балуха до 3 років 7 місяців колонії-поселення та штрафу в 10 тисяч рублів у січні 2018 року. Це вже другий «судовий процес» над Володимиром Балухом.

У серпні 2017 року в анексованому Криму Балуха засудили до 3,5 років ув’язнення. Його звинуватили у «зберіганні боєприпасів».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Він не дасть себе зламати», — мати кримського політв’язня Балуха

Володимир Балух оголосив голодування 19 березня на знак протесту проти сфабрикованої щодо нього справи.

За час голодування він втратив 30 кілограмів ваги.

Адміністрація СІЗО в анексованому Сімферополі не документує перебіг голодування незаконно засудженого окупаційною владою українського активіста Володимира Балуха.

15 червня так званий «суд» в анексованому Криму продовжив незаконне тримання під вартою політв’язню Володимиру Балуху. 

На судовому засіданні в анексованому Криму українському політв’язню Володимиру Балуху стало зле

8 червня родичі українських політв’язнів Кремля уперше зустрілися з президентом Петром Порошенком. Цієї зустрічі, на якій була, зокрема, сестра Олега Сенцова, родичі домагалися кілька років. 

Президенту передали листа від кримського політв’язня Володимира Балуха, який на той момент голодував вже 82-й день. Володимир Балух просив посприяти створенню координаційної громадської ради, яка б регулювала процес звільнення українських політв’язнів у Росії та в Криму, а також заручників на Донбасі.

Російський омбудсмен розповіла про умови утримання українського політв'язня Балуха.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини