Антимонопольний орган Польщі наклав штраф на компанію Engie Energy у розмірі 172 мільйони злотих (близько 44 мільйонів доларів) в межах розслідування будівництва російського трубопроводу «Північний потік-2».

Про це повідомляє «Интерфакс».

Формальною причиною накладання штрафу стало те, що французька компанія відмовилася співпрацювати з польським антимонопольним органом під час спорудження «Північного потоку-2».

Водночас у Польщі паралельно розглядають справу проти самого трубопроводу. Зокрема там анонсували, що Газпром може отримати «найбільший штраф в історії антимонопольних розслідувань Польщі».

Справу щодо будівництва Газпромом «Північного потоку-2» у Польщі відкрили у 2018 році. Причина розслідування — початок будівництва трубопроводу без попереднього погодження з антимонопольним органом Польщі. Зокрема, у ході будівництва трубопроводу Газпром та його іноземні інвестори створюють спільне підприємство, на що потрібен окремий дозвіл антимонопольних органів. Максимальний розмір штрафу у цьому випадку може скласти до 10% від річної виручки компаній.

Водночас зазначимо, що у разі будівництва Північного потоку-2 Росія зможе не лише відмовитися від транзиту газу через Україну, але й зменшити обсяги транзиту газу через Польщу, що також завдасть економічних збитків цій країні.

6 листопада у німецькому парламенті зареєстрували поправку, яка скасує обмеження, які на «Північний потік-2» накладають європейські директиви. У ніч на 8 листопада німецький парламент спробував цю поправку ухвалити, однак там не вистачило кворуму.

30 жовтня «Північний потік-2» дозволила побудувати Данія — остання країна, дозволу якої Росії бракувало для завершення будівництва трубопроводу.

Зазначимо, що у разі запуску «Північного потоку-2» Росія зможе повністю відмовитися від транзиту свого газу через Україну. Цей транзит щороку приносить Україні близько 3 мільярдів доларів доходів. 31 грудня 2019 року закінчується дія контракту між Україною та Росією про транзит газу. Нового контракту держави ще не уклали, а переговори щодо нього, які відбуваються за участю Єврокомісії, є безуспішними.

28 жовтня у Брюсселі відбувся четвертий раунд тристоронніх переговорів між Україною, Росією та ЄС про укладання нового контракту на транзит російського газу через Україну. Під час переговорів українська делегація обговорила питання перегляду перемоги Нафтогазу в арбітражі над Газпромом, однак в уряді пообіцяли захищати інтереси України. Зазначимо, що наступний раунд переговорів про транзит газу перенесли на листопад 2019 року.

Зазначимо, що Росія піднімала питання надання дозволу на будівництво «Північного потоку-2» на нещодавніх переговорах про транзит газу через Україну, що відбулися у Брюсселі. Зокрема, про це російська делегація розмовляла з представниками

Поділитись: