Війна

Порошенко вніс до Ради законопроект про місцеві вибори в умовах воєнного стану

Верховна Рада
Війна/Порошенко вніс до Ради законопроект про місцеві вибори в умовах воєнного стану
Зберегти
Вигляд
Президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект, який забезпечує проведення місцевих виборів в умовах воєнного стану.

Законопроект №9357 зареєстрований у Верховній Раді 3 грудня. Текст документа не оприлюднений.

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, в сучасних умовах непроведення виборів в обєднаних територіальних громадах загрожує реформі децентралізації в тих областях, де оголошено воєнний стан. 

Місцеві вибори мають відбутися 23 грудня 2018 року.

Раніше в громадянській мережі ОПОРА зазначили, що вибори неможливо провести через воєнний стан, адже він прямо забороняє будь-які виборчі процеси. Нагадаємо, що воєнний стан діятиме до 26 грудня.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як в Україні впроваджують воєнний стан

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях. Він діятиме 30 днів і завершиться 26 грудня. Рішенню про воєнний стан передувала агресія Росії в морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Більше про:
# воєнний стан
Пов`язані новини