УКРАЇНА

Закон про утворення Антикорупційного суду можуть внести до Ради наступного тижня — Порошенко

17 червня, 2018 00:08
УКРАЇНА/Закон про утворення Антикорупційного суду можуть внести до Ради наступного тижня — Порошенко
Зберегти
Вигляд
Вища рада правосуддя на наступному тижні, з 18 червня, розгляне законопроект про започаткування Антикорупційного суду.

Вища рада правосуддя на наступному тижні, з 18 червня, розгляне законопроект про започаткування Антикорупційного суду.

Про це президент Петро Порошенко повідомив в інтерв’ю українським телеканалам, повідомляє його прес-служба.

«У понеділок у порядку денному Вищої ради правосуддя знаходиться мій законопроект про імплементацію рішень Закону про Антикорупційний суд і запуск Антикорупційного суду. Я дуже сподіваюся, що розгляд на Вищій ради правосуддя буде позитивний», — повідомив Порошенко.

«І це дасть мені можливість не гаючи жодного дня, вже у вівторок, цей законопроект зареєструвати у Верховній Раді. Я визначу його як невідкладний», — додав Порошенко.

Він наголосив, що буде просити, аби законопроект проголосували у першому читанні і в цілому. 

Глава держави нагадав про звернення до Уряду, Міністерства фінансів про виділення коштів на створення цього суду.

«Я буду робити все, щоб цього року, я впевнений, що суспільство мені допоможе, я впевнений, що громадськість мені допоможе, ми разом створимо новий антикорупційний суд», — зазначив він.

Нагадаємо, Порошенко спрямував закон про утворення Антикорупційного суду до Вищої ради правосуддя 14 червня. Президент заявляв, що завершить роботу над даним законопроектом до 15 червня.

Також президент Порошенко заявляв, що Антикорупційний суд має запрацювати у 2018 році.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

Процес затвердження створення Антикорупційного суду тривав 2,5 роки. Створити антикорупційний суд закликали і глави МЗС країн G7. Також це є умовою для отримання фінансової допомоги від МВФ. 

Після чотирьох сесійних днів розгляду поправок і кількох місяців переговорів з Міжнародним валютним фондом і Венеціанською комісією, спірною залишалася правка щодо повноважень Громадської ради у процесі добору суддів, яку так і не узгодили з МВФ. 

Згідно з рішенням комітету Ради з питань правової політики та правосуддя, ухваленим 7 червня, до складу громадської ради входитиме не менше 3 міжнародних експертів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.  Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та створення ринку землі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Пов`язані новини