Троє жінок заявили про сексуальні домагання з боку посла США в Євросоюзі Гордона Сондланда. За їхніми словами, небажаний сексуальний контакт відбувся ще до того, як дипломат отримав нинішню посаду.

Про це пише ProPublica.

Жінки зазначають, що Сондланд після відмови відомстився їм у професійному плані. Свої імена вони не розкривають. Ці випадки охоплюють семирічний період, який закінчився щонайменше десять років тому. 

Одна з потерпілих каже, що чоловік показував їй кімнату в готелі, який йому належав. Там він схопив її за обличчя і намагався поцілувати. Після того, як жінка відмовила, Сондланд не захотів інвестувати в її бізнес. 

Ще одна жінка, яка працювала на Сондланда, каже, що він домагався її під час робочого спілкування. Вона намагалася втекти, після чого Сондланд нібито подзвонив до неї й накричав.

Третя жінка, на 27 років молодша за Сондленда, зустрілась з ним, аби обговорити робочі питання. За її словами, коли чоловік прижався до неї й поцілував, вона його відштовхнула. Після цього він перестав допомагати їй з роботою.

Сам Гордон Сондланд звинувачення заперечує і вбачає в них політичний підтекст. 

«За десятки років моєї кар’єри в бізнесі й цивільних справах мою поведінку можуть підтвердити сотні співробітників і колег, з якими я працював … Ці фальшиві звинувачення про сексуальні домагання і поцілунки придумані, як мені здається, для політичних цілей», — заявив Сондланд.

Зазначимо, посол США в ЄС Гордон Сондланд перебуває в центрі політичного скандалу щодо імпічменту президента Сполучених штатів Дональда Трампа.

20 листопада він дав свідчення у цій справі. У них Сондланд підтвердив, що дзвінок і зустріч між Дональдом Трампом та Володимиром Зеленським були узалежнені від публічної заяви України про розслідування компанії Burisma і начебто втручання у вибори в США у 2016 році.

Нагадаємо, у США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • 13 листопада почались публічні слухання свідків у справі про імпічмент Трампа: так, вже засвідчила експослиня США в Україні Марі Йованович, директор із питань Європи Александр Віндман, колишній спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер.
Автор: Борис Ткачук
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile