УКРАЇНА

Викиди в Криму: на Херсонщині 2 тис людей вивезли «на відпочинок», однак в евакуації потреби немає — МінТОТ

8 вересня, 2018 23:14
УКРАЇНА/Викиди в Криму: на Херсонщині 2 тис людей вивезли «на відпочинок», однак в евакуації потреби немає — МінТОТ
Зберегти
Вигляд
У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій заявили, що потреби в евакуації населення через шкідливі викиди на кримському заводі «Титан» немає. Водночас «з метою профілактики» до Скадовська вивезли близько 2 тисяч людей.

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій заявили, що потреби в евакуації населення через шкідливі викиди на кримському заводі «Титан» немає. Водночас «з метою профілактики» до Скадовська вивезли близько 2 тисяч людей.

Про це повідомляє прес-служба МінТОТ у Facebook.

У відомстві зазначили, що Департамент охорони здоров'я Херсонської облдержадміністрації не зафіксував випадків хімічного отруєння серед населення.

«Немає потреби в евакуації населення», — йдеться у повідомленні.

Втім, попри заяву про відсутність потреби в евакуації в МінТОТ повідомили, що «з метою профілактики та попередження можливих негативних наслідків для здоров'я дітей» близько 2 тисяч осіб відправлять до курортного міста Скадовськ.

«Діти навчатимуться в школі і відпочиватимуть з батьками та супроводжуючими педагогами. 7 вересня відправлено 200 осіб, 8 вересня — 500 осіб», — йдеться у повідомленні.

Також у МінТОТ розповіли, що рятувальники провели 7 вересня дегазацію сіл Гавриловка та Александрівка Каланчакського району на Херсонщині, а 8 вересня — населених пунктів Мирне і Преображенка цього району, а також Григор'ївка і Першокосьтантинівка Чаплинського району.

«КПВВ «Каланчак» продовжує роботу тільки на в'їзд громадян з окупованого півострова. РФ досі не відкрила КПВВ зі сторони Криму, лише випускають в разі негайної потреби», — додали у відомстві.

Раніше в прес-службі Херсонської ОДА повідомили, що до медиків звернулись 13 дорослих та 10 дітей.

В Держприкордонслужбі повідомили, що із характерними симптомами до медиків звернулись понад 60 прикордонників, які несуть службу неподалік адмінмежі з анексованим півостровом.

7 вересня очільник Херсонської ОДА Андрій Гордєєв повідомив Громадському, що з 7 населених пунктів регіону дітей вивозять на 2 тижні «на оздоровлення». Він підкреслив, що це не евакуація.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Екологічне лихо в Криму: що відомо про хімічне забруднення Армянська

На півночі анексованого Криму в ніч з 23 на 24 серпня стався викид невідомої речовини. Російські ЗМІ лише 27 серпня повідомили, що на півночі анексованого Криму стався викид в атмосферу невідомої речовини, у зв'язку з цим утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев у місті Армянськ.

«Служба» прав споживачів РФ встановила, що жителям анексованого Криму нічого не загрожує внаслідок викиду невідомої речовини в атмосферу. Водночас постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін заявив, що жителі Херсонської області поскаржилися на викиди.

Окупаційна влада анексованого Криму вирішила зупинити завод «Кримський титан» через неконтрольовані викиди хімічних речовин. Зупинити підприємство планують 9 вересня.

Також стало відомо, що через викиди на заводі «Кримський титан» в анексованому Армянську евакуюють дітей.

Україна вирішила закрити контрольно-пропускні пункти «Каланчак» та «Чаплинка» на межі з Кримом у зв'язку з викидами.

МЗС України планує звернутись до Організації із заборони хімзброї через викиди в Криму.

Президент Петро Порошенко у зв’язку з хімічними викидами заводу в анексованому Криму розпорядився, аби дітей з Армянська відправили на оздоровлення в Херсонську область.

6 вересня у школах та дитячих садках Херсонщини поблизу з адмінкордоном зупинили навчання.

Завод «Кримський титан» розташований в Армянську на півночі анексованого Криму, він є одним із найбільших у Східній Європі виробників діоксиду титану, який використовується для виготовлення лакофарбової продукції, пластмас, каучуку, гуми тощо.

 

Пов`язані новини