УКРАЇНА

Позиція Німеччини щодо «Північного потоку-2» «еволюціонує» — Нафтогаз

1 серпня, 2018 13:16
УКРАЇНА/Позиція Німеччини щодо «Північного потоку-2» «еволюціонує» — Нафтогаз
Зберегти
Вигляд
У Нафтогазі повідомили, що зупинити будівництво російського газопроводу в обхід України — «Північного потоку-2» — може запровадження Сполученими Штатами санкцій. Там також додали, що позиція Німеччини щодо газопроводу «еволюціонує».

У Нафтогазі повідомили, що зупинити будівництво російського газопроводу в обхід України — «Північного потоку-2» — може запровадження Сполученими Штатами санкцій. Там також додали, що позиція Німеччини щодо газопроводу «еволюціонує».

«Нам здається, що до німецьких політиків з часом  може прийти розуміння, що «Північний потік-2» є реально небезпечним для Німеччини і для Європи», — йдеться у повідомленні прес-служби Нафтогазу у Twitter.

У повідомленні також зазначають, що завадити будівництву «Північного потоку-2» може позиція Данії, яка залишається єдиною країною, через яку планують збудувати газогін, і яка досі не видала на це відповідних дозволів.

Нагадаємо, що 25 липня у Німеччині розпочались роботи з прокладання труб «Північного потоку-2» дном Балтійського моря.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

3 травня у Німеччині почали будувати наземну частину «Північного потоку-2», незважаючи на відсутність усіх дозволів від країн, через які пролягатиме газопровід.

Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

23 липня заступник державного секретаря США з питань енергоресурсів Френсіс Феннон повідомив, що США підтримують транзит російського газу до ЄС через Україну та засуджують будівництво газопроводу «Північний потік-2».

Напередодні повідомлялось, що у Конгресі США зареєстрували законопроект щодо запровадження санкцій за будівництво російського газогону «Північний потік-2».

Раніше Трамп заявляв, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» є катастрофою для Європи. Проте після зустрічі з Путіним, Трамп пом’якшив свою позицію щодо російського газопроводу.

12 липня Трамп під час прес-конференції саміту НАТО заявив, що вважає неприпустимим укладання угод з Росією в енергетичній сфері.

Нагадаємо, що перед самітом НАТО Трамп розкритикував Німеччину через дозвіл на будівництво російського газопроводу «Північний потік-2» та заявив, що Німеччина — «заручниця Росії» у поставках енергоресурсів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.  Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».

Пов`язані новини