Предстоятель УПЦ МП Онуфрій не зможе носити титул митрополита Київського — лист Вселенського патріарха

Константинопольський патріархат нагадав предстоятелю Української правоставної церкви Московського патріархату Онуфрію, що він не зможе носити титул митрополита Київського після проведення Об'єднавчого собору та обрання очільника новоствореної Української помісної церкви. Він додав, що ієрарх УПЦ МП нині носить титул митрополита Київського всупереч канонам.

Про це йдеться у листі Вселенського патріарха Варфоломія адресованому Онуфрію, який опублікував митрополит УПЦ МП Олександр Драбинко.

«Через цей патріарший лист та звернення до Вас як «Високопреосвященний митрополит Київський» ми повідомляємо Вас, що після виборів предстоятеля Української церкви органом, котрий складатиметься з кліриків та мирян, Ви не зможете еклезіологічно та канонічно носити титул митрополита Київського, котрий, Ви все одно носите зараз у порушення описаних умов офіційних документів 1686 року», — йдеться у листі.

Водночас Онуфрію дозволено претендувати на пост голови нової Української автокефальної церкви.

«Ми просимо Вас негайно й у дусі згоди та єдності взяти участь разом з Вашою ієрархією у майбутньому установчому Соборі об’єднаної Української православної церкви й виборчих процесах для визначення її Предстоятеля. Вашому високопреосвященству звичайно дозволяється бути кандидатом на цю позицію», — зазначив Вселенський патріарх.

Як повідомив в ефірі Громадського прес-секретар спікера Верховної Ради Андрій Ковальов, нинішній глава УПЦ Київського патріархату, патріарх Філарет не буде балотуватись на посаду предстоятеля Єдиної помісної української церкви. Однак до того сам Філарет повідомив, що має намір очолити майбутню єдину помісну церкву в Україні.

Раніше президент Петро Порошенко повідомив, що Об’єднавчий собор, де проголосять створення помісної церкви й оберуть предстоятеля, відбудеться 15 грудня

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву

19 листопада у Константинополі офіційно підтвердили намір надати Україні томос, а також повідомили, що Об’єднавчий собор відбудеться у грудні.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтнясинод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна