Світ

Прем'єр Вірменії Пашинян вдруге закликав припинити акції протесту

23 травня, 2018 20:23
Світ/Прем'єр Вірменії Пашинян вдруге закликав припинити акції протесту
Зберегти
Вигляд
Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян знову закликав припинити акції громадянського спротиву, учасники яких вимагають відставки мера Єревану Тарона Маркаряна.

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян знову закликав припинити акції громадянського спротиву, учасники яких вимагають відставки мера Єревана Тарона Маркаряна.

Про це повідомляє «Кавказский узел».

Пашинян назвав «саботажем» акції протесту в столиці країни, додавши, що не розуміє, чому їх учасники не відгукнулися на його перший заклик.

«Дорогі співвітчизники, ще раз прошу, закликаю і вимагаю припинити всі без виключення акції громадянського спротиву і співпрацювати з урядом по всім наявним проблемам», — написав прем’єр у Facebook.

Пашинян підкреслив, що проводити акції громадянського спротиву проти «уряду народної довіри» означає проводити ці акції «проти самих себе».

Нагадаємо, учасники протестів вимагають відставки мера вірменської столиці через вирубку дерев у парку 2800-річчя Єревана.  

Раніше, у вірменському місті Гюмрі протестувальники заблокували мерію і вимагали відставки мера Самвела Баласаняна через його партнерство з провладною Республіканською партією.

Нагадаємо, 8 травня Нікола Пашиняна обрали прем'єр-міністром Вірменії. За кандидатуру Пашиняна проголосували 45 депутатів при необхідних 53 голосах. Про те, як відбувалося голосування та його наслідки для Вірменії дивіться у спеціальному ефірі Громадського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Професійний революціонер: хто такий лідер вірменських протестів Пашинян

Раніше, 1 травня, лідер протестних рухів Нікол Пашинян закликав прихильників блокувати дороги та аеропорт Єревана після того, як парламент не обрав його на посаду прем’єр-міністра.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Протести у Вірменії: крок проти несправедливості (СПЕЦРЕПОРТАЖ)

Протестувальники 20 квітня почали блокувати дороги в столиці країни. Люди виступили проти прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, який був президентом країни 10 років. На нову посаду його нещодавно затвердив парламент.

За новою конституцією, в президента дуже обмежені повноваження, натомість основна влада належить саме прем'єру. Ці зміни ініціював сам Саргсян, хоча й переконував, що більше не має владних амбіцій. Таким чином, він по суті мав залишитися при владі ще й на третій термін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Від президента до прем'єра: п'ять фактів про рокіровку нового прем'єра Вірменії Сержа Саргсяна

23 квітня до опозиціонерів, які вимагають у Єревані відставки прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, долучилися військовослужбовці.  Міноборони Вірменії пообіцяло покарати військових за участь у протестах. Лідера протестів Нікола Пашиняна затримали, та згодом відпустили. Опозиціонери хотіли зробити безстроковими акції протестів у Єревані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Протести в Єревані: обличчя змін (ФОТОРЕПОРТАЖ)

/Павло Калашник 

Пов`язані новини