За підсумками 2018 року ПриватБанку вперше від часу націоналізації отримав 11,67 мільярда гривень прибутку.

Про це повідомив голова правління банку Петер Крумханзл під час брифінгу 22 січня 2019 року.

«2018 рік був нелегким, але ми були успішними. Я думаю, що ця цифра — це внесок для держави, тому що це допомагає розвитку країни, це допомагає стабільності фінансової системи і це допомагає нам реалізувати стратегію розвитку банку, затверджену Мінфіном», — повідомив Крумханзл.

Він також додав, що це найкращий фінансовий результат банку від початку кризи у 2014 році.

Зазначимо, що у 2017 році, після націоналізації, банк отримав майже 24 мільярди гривень збитків. У 2016 році збиток, який отримав ПриватБанк, складав 176,6 мільярда гривень.

Нагадаємо, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таксист, працівник заправки та 28 підприємств: як Коломойський вивів гроші з ПриватБанку

20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $ 2,5 млрд.

Арешт активів був виданий на підставі детальних доказів, наданих суду, з яких випливає, що Коломойський і Боголюбов шляхом проведення ряду незаконних операцій вивели з банку майже два мільярди доларів. У результаті цього кошти були перераховані компаніям, які їм таємно належали або перебували під їхнім контролем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нафтовий тиск: як Коломойський втрачає вплив в енергетиці

Компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери ПриватБанку вивели понад 5,5 мільярдів доларів. Кредити, які видавав ПриватБанк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу екс-акціонерів та груп пов’язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла близько 10 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ програв Коломойському позов щодо конфіскації «Буковелю»

Поділитись: