Приїзд українського лікаря політв'язня Павла Гриба, Василя Притули, не вплинув на його умови утримання в слідчому ізоляторі. Притула заявляв, що утримання в СІЗО для людини з портальною гіпертензією є протипоказанням.

Про це Громадському розповів батько політв'язня Ігор Гриб.

Він також розповів, що Павло погано почувається — «нудота, болі в частині живота». Та нагадав, що на останньому засіданні, 15 березня, політв'язню знову викликали швидку.

За словами батька, суд не зважає на скарги Павла та його адвокатки Марини Дубровіної.

Він вказав, що мати Павла майже постійно перебуває в російському Ростові-на-Дону — «більше в Ростові, ніж в Україні».

На виправдувальний вирок суду батько не сподівається.

5 березня український лікар Василь Притула, який спостерігає за хворобою Гриба — портальною гіпертензією — з 4, 5 років описав динаміку розвитку хвороби політв'язня негативно. Він зазначив, що в Павла низький рівень тромбоцитів, підвищений рівень білірубіну, знижується показник заліза, збільшений розмір селезінки.

Він додав, що в умовах слідчого ізолятора Грибу неможливо надати необхідну терапію — «СІЗО — це протипоказання для перебування за такої хвороби».

Раніше українська омбудсмен заявила, що політв'язень Гриб потребує негайної операції на серці.

29 січня Росія відмовила українському консулу у наданні дозволу на відвідування Павла Гриба. 

Під час засідання 24 січня політв'язню Павлу Грибу викликали швидку допомогу через стан здоров'я.

Нагадаємо, 21 грудня 2018 року суд відмовився відпустити політв’язня Гриба з СІЗО під домашній арешт за станом здоров’я. Наглядова комісія в РФ назвала умови СІЗО придатними для утримання Павла

Раніше на суді у справі Гриба свідок з боку обвинувачення частково відмовилася від своїх попередніх слів та дала свідчення на користь українця. Двоє свідків у справі українського політв’язня Павла Гриба не змогли пояснити розбіжності у своїх свідченнях на стадії слідства та під час судового засідання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Любов і ФСБ: як побачення закінчилося для 19-річного українця арештом

Поділитись: