У російському Ростові-на-Дону на засіданні у справі українського політв'язня Павла Гриба 4 березня виступив його український лікар Василь Притула.

Він зазначив, що спостерігає за хворобою Гриба — портальною гіпертензією — з 4, 5 років.

Притула в суді описав динаміку розвитку хвороби політв'язня негативно.

«Зокрема, це зниження кількості тромбоцитів — 70 за норми 150-400, збільшений рівень білірубіну — 46 за норми від 3 до 20. Знижується показник заліза — 10 за норми 12, 5, збільшений розмір селезінки, сниження кровотворної функції й зниження імунітету як результат портальної гіпертензії», — сказав Притула.

Він додав, що в умовах слідчого ізолятора Грибу неможливо надати необхідну терапію — «СІЗО — це протипоказання для перебування за такої хвороби».

За словами Притули, у пацієнтів з такою хворобою не може бути задовільного стану як такого — нині в нього стан середнього ступеню тяжкості.

«Візуально ці люди можуть виглядати нормально, але найближчим часом можуть виблювати миску крові», — сказав лікар, додавши, що Грибу треба спеціалізована допомога.

18 лютого засідання Північно-Кавказького окружного військового суду Ростова-на-Дону у справі українського політв'язня Павла Гриба не відбулося. Батько Павла Ігор Гриб заявив, що зрив засідання завчасно спланували у зв'язку з тим, що на засідання з України прибув професор Василь Притула, який лікував Павла з дитинства.

На засіданні 18 лютого мали розглянути висновки розслідування на заяву Павла стосовно застосування до нього слідчими в Краснодарі фізичного насилля з метою «вибиття» свідчень. Наступне судове засідання заплановане на 4 березня 2019 року.

Раніше Ігор Гриб, повідомив, що у 20-річного українського політв'язня Павла Гриба, якого незаконно утримують у Росії, ймовірно виявили симптоми хвороби Альцгеймера.

Раніше українська омбудсмен заявила, що політв'язень Гриб потребує негайної операції на серці.

29 січня Росія відмовила українському консулу у наданні дозволу на відвідування Павла Гриба. 

Під час засідання 24 січня політв'язню Павлу Грибу викликали швидку допомогу через стан здоров'я.

Нагадаємо, 21 грудня 2018 року суд відмовився відпустити політв’язня Гриба з СІЗО під домашній арешт за станом здоров’я. Наглядова комісія в РФ назвала умови СІЗО придатними для утримання Павла

Раніше на суді у справі Гриба свідок з боку обвинувачення частково відмовилася від своїх попередніх слів та дала свідчення на користь українця. Двоє свідків у справі українського політв’язня Павла Гриба не змогли пояснити розбіжності у своїх свідченнях на стадії слідства та під час судового засідання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Любов і ФСБ: як побачення закінчилося для 19-річного українця арештом

Поділитись: