Виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко прокоментував переговори про транзит газу, які відбулися 13 грудня між керівництвом Газпрому, Нафтогазу та Оператора газотранспортної системи України у Відні.

За словами Вітренка, про узгодження варіанту нової угоди про транзит газу говорити ще зарано.

«Домовилися продовжувати опрацьовувати варіанти продовження транзиту. Поки зарано говорити про узгоджений варіант, але ми займаємо максимально конструктивну позицію», — повідомив Вітренко.

Він зазначив, що на переговорах у Відні 13 грудня був присутній голова Газпрому Олексій Міллер. Наразі переговори про нову угоду з Газпромом активно тривають.

13 грудня у Відні відбулися технічні консультації на рівні компаній щодо продовження транзиту російського газу до Європи через українську ГТС. Раніше Вітренко повідомляв, що 13 грудня спливає останній термін укладання довгострокового контракту на транзит газу до Європи з 1 січня 2020 року.

Зазначимо, що президент України Володимир Зеленський за підсумками газових переговорів з Путіним повідомив, що новий контракт про транзит газу буде не на один рік, як того раніше вимагала Росія.

Напередодні опублікували дослідження, у якому підрахували, що втрати Росії внаслідок припинення транзиту газу через Україну, будуть у 7 разів більшими, ніж втрати України.

За словами виконавчого директора Нафтогазу Юрія Вітренка, який був присутній під час обговорення газового питання між Зеленським та Путіним, на цих переговорах сторони домовилися продовжувати домовлятися.

Напередодні міністр енергетики України Олексій Оржель зазначив, що Україна та Росія невдовзі можуть розпочати обговорювати деталі нової угоди про транзит газу, зокрема її термін, обсяги транзиту та тарифи на транзит.

Водночас українська сторона зазначає, що відновлення прямого постачання напряму залежить від погашення Газпромом своєї заборгованості за рішеннями Стокгольмського арбітражу на 3 мільярди доларів.

Новий раунд переговорів мав відбутися 5 грудня, однак цієї зустрічі не сталося13 грудня спливає останній термін, коли Україна та Росія можуть укласти довгостроковий контракт на транзит газу до Європи через українську ГТС, який діятиме з 1 січня 2020 року.

Зазначимо, що наразі між Україною та Росією тривають переговори про укладання нового договору на транзит газу через те, що чинний 10-річний договір, спливає 31 грудня 2019 року. Щороку транзит російського газу до Європи приносить Україні 3 мільярди доларів доходів — це більше, ніж витрати держави на імпорт газу
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile