Війна / Крим

Проти Росії підготували нові «серйозні санкції» через напад на українських моряків — Клімкін

«Інтерфакс-Україна»
Війна/Крим/Проти Росії підготували нові «серйозні санкції» через напад на українських моряків — Клімкін
Зберегти
Вигляд
Міжнародні партнери України підготували декілька пакетів нових санкцій проти Росії через захоплення українських суден та моряків біля Керченської протоки.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

«Підготовлено кілька пакетів санкцій, дуже серйозних санкцій. Я не можу говорити про всі деталі, але насправді те, що вже і зараз є — працює проти Росії», — заявив глава МЗС.

Він також наголосив, що президент РФ Володимир Путін вже отримав «ляпас», коли президент США Дональд Трамп скасував зустріч з ним.

Нагадаємо, Трамп заявив, що скасував зустріч із Путіним, «виходячи з того, що кораблі та моряки не повернуті з Росії в Україну».

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія захопила українські кораблі у Керченській протоці (СПЕЦЕФІР).

Українські правоохоронці оголосили підозру прикордонникам ФСБ Росії та російським військовим, які брали участь у нападі і захопленні українських моряків у Керченській протоці. 

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Пов`язані новини