Публікація так званого «списку 47» — прізвищ журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у рамках «справи Бабченка» — чинить психологічний вплив на українських журналістів.

Публікація так званого «списку 47» — прізвищ журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у рамках «справи Бабченка» — чинить психологічний вплив на українських журналістів.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомила головна редакторка видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва.

За її словами, вона знає багатьох колег, які фігурували у цьому списку, прибули на допит до Служби безпеки, однак відмовилися від пропонованої охорони.

«Багато хто відмовився, оскільки у них викликають підозри походження цих списків. Їх публікація має психологічний вплив на журналістів. Я у цьому впевнена. Відчуття страху у представників преси все одно є», — сказала Мусаєва.

На питання про те, чи існує в Україні цензура, головна редакторка «Української правди» відповіла, що існує. Також на її думку, у журналістів присутня і самоцензура.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 1 червня повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах. Серед них, за даними ГПУ, була велика кількість журналістів.

Пізніше стало відомо, що журналістів Ганапольського та Кисельова викликали в СБУ у справі «вбивства» Аркадія Бабченка.

Громадське звернулось до журналіста Османа Пашаєва і він підтвердив, що його також викликали до СБУ через інсценування «вбивства» російського журналіста Аркадія Бабченка. Також Громадському стало відомо, що до СБУ викликали журналісток Тетяну Даниленко та Соню Кошкіну.

Засновниця проекту Zaborona.com, журналістка Катерина Сергацкова повідомила, що її також викликали до СБУ після інсценування «вбивства» журналіста Аркадія Бабченка.

5 червня видання «Страна.ua» з посиланням на власне джерело опублікувало список з 47 журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка». Додамо, що головреда видання Ігора Гужву підозрюють у хабарництві, він виїхав з України.

5 червня СБУ відкрила кримінальне провадження через розголошення «списку 47». В СБУ зазначили, що «відповідні дані будь-кому, у тому числі автору публікації вищезгаданого інтернет-ресурсу на розголошення зазначених відомостей органом досудового розслідування та процесуальним керівником не надавалися». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху. Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. 

Також суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на вбивство журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. Суд взяв під варту на 2 місяці Германа. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа

Поділитись: