Рада продовжить розглядати поправки до законопроекту про Антикорупційний суд 5 червня
Верховна Рада України продовжить розглядати поправки до законопроекту (№7440) про Антикорупційний суд 5 червня.
Верховна Рада України продовжить розглядати поправки до законопроекту (№7440) про Антикорупційний суд 5 червня.
Про це повідомила перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко на пленарному засіданні 25 травня.
«Протягом двох днів, які ми працювали над поправками (23-24 травня — ред.), Верховна Рада розглянула понад 1200 поправок. У нас залишається близько 700 поправок. І одразу в наступний сесійний вівторок ми з вами повернемося до їх розгляду», — сказала вона.
Згідно з порядком денним, у п’ятницю, 25 травня, Верховна Рада повинна була продовжити роботу над законопроектом про антикорупційний суд у другому читанні, проте його не розглядатимуть у цей день.
Згідно з календарним планом роботи парламенту, наступний пленарний тиждень відбудеться 5-8 червня 2018 року.
Раніше у Міжнародному валютному фонді наполягають на створенні незалежного Антикорупційного суду та повідомили, що наразі продовжують переговори про текст закону.
21 травня комітет ВР затвердив проект закону про Антикорупційний суд. За словами голови комітету з питань правової політики Руслана Князевича проект затверджено за винятком 70 поправок, які стосуються процедури ветування кандидатів до складу суду з боку ради міжнародних експертів.
Нагадаємо, МВФ вимагає ухвалення закону про Антикорупційного суду. Це одна з ключових вимог фонду для надання Україні чергового траншу кредиту.
Глава Мінфіну Олександр Данилюк заявляв, що МВФ закликає ухвалити закон про Антикорупційний суд до середини травня.
Президент Петро Порошенко заявив, що сподівається на якнайшвидше створення Антикорупційного суду, що може статися у першій половині 2018 року.
На противагу Порошенку, генеральний прокурор Юрій Луценко раніше заявляв, що Антикорупційний суд має запрацювати на початку 2019-го.
Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.
1 березня Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд.
Створити антикорупційний суд закликали і глави МЗС країн G7.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.
- Поділитися: