Верховна Рада розпочала розгляд законопроекту про Антикорупційний суд.

Верховна Рада розпочала розгляд законопроекту про Антикорупційний суд.

Документ включили до порядку денного пленарного тижня.

«Зі спеціалістами Венеційської комісії ми погодили 13 з 14 проблемних пунктів. Але на жаль не всі поправки погоджені», —  сказав спікер Андрій Парубій.

Проект закону депутати розглядають у другому читанні. Депутати підготували 1925 поправок. З 21 травня тривають перемовини, щодо остаточного тексту документу між керівництвом України та МВФ.

Поки що сторони не дійшли згоди по ключовому пункту закону — процедурі вето на кандидатів у судді з боку ради міжнародних експертів. Парубій прогнозує прийняття закону у четвер, 24 травня.

21 травня комітет ВР затвердив проект закону про Антикорупційний суд. За словами голови комітету з питань правової політики Руслана Князевича проект затверджено за виключенням 70 поправок, які стосуються процедури ветування кандидатів до складу суду з боку ради міжнародних експертів.

Нагадаємо, МВФ вимагає ухвалення закону про Антикорупційного суду. Це одна з ключових вимог фонду для надання Україні чергового траншу кредиту.

Раніше, Андрій Парубій повідомив, що планує ухвалити закон про Антикорупційний суд до 24 квітня.

Глава Мінфіну Олександр Данилюк заявляв, що МВФ закликає ухвалити закон про Антикорупційний суд до середини травня.

Президент Петро Порошенко заявив, що сподівається на якнайшвидше створення Антикорупційного суду, що може статися у першій половині 2018 року.

Напротивагу Порошенку, генеральний прокурор Юрій Луценко раніше заявляв, що Антикорупційний суд має запрацювати на початку 2019-го.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. 

1 березня Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд.

Створити антикорупційний суд закликали і глави МЗС країн G7.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile