Рада схвалила скасування переліку підприємств, які не можна приватизувати
Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт який визнає нечинним перелік підприємств державної власності, які не підлягають приватизації.
За відповідний законопроєкт проголосувало 253 депутати.
Зазначається, що підставою ухвалення законопроєкту стала втрати чинності переліку підприємств, яких не можна приватизовувати. Зокрема, назви деяких державних підприємств та відомств, яким ці підприємства підпорядковуються, в Україні змінилися. Тому даний перелік у такому вигляді, у якому він існує, не матиме юридичної сили та не заборонить приватизацію деяких державних компаній.
Крім цього, законопроєкт змінює закон України про приватизацію, зокрема забороняючи приватизовувати державне майно, розташоване на окупованих територіях.
«Також, законопроєкт пропонується внести зміни до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» в частині визначення критеріїв об’єктів, що не підлягають приватизації, зокрема, установити, що об’єкти права державної власності. що знаходяться на тимчасово окупованих територіях не підлягають приватизації до повного відновлення конституційного ладу України на тимчасово окупованих територіях», — йдеться у законопроєкті.
Раніше президент доручив провести перший конкурс великої приватизації в Україні до 1 квітня 2020 року.
Зазначимо, що станом на початок серпня 2019 року річний план надходжень від приватизації в Україні виконано на 2,1%. Надходження до бюджету, які мала забезпечити приватизація, замінили за допомогою державних запозичень. Зокрема, завдяки цьому держава від початку року позичила 311,5 мільярда гривень.
21 червня голова Фонду державного майна звернувся до Зеленського з проханням сприяти відновленню великої приватизації, яка наразі не відбувається через судову тяганину.
Раніше стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва заборонив Фонду держмайна продавати контрольний пакет акцій Центренерго, а Господарський суд — Президент-готель. Обидві компанії перебувають у переліку великої приватизації.
10 липня Верховний суд розблокував проведення великої приватизації.
Раніше уряд виключив з переліку «великої» приватизації Турбоатом та Херсонську, Дніпровську, Криворізьку та Сєвєродонецьку теплоелектроцентралі.
- Поділитися: