УКРАЇНА

Рада закликала ЄС визнати стратегічну роль України у транзиті газу

5 липня, 2018 12:14
УКРАЇНА/Рада закликала ЄС визнати стратегічну роль України у транзиті газу
Зберегти
Вигляд
Верховна Рада України закликала Європейський союз підтвердити стратегічну роль України у постачанні газу до Європи.

Верховна Рада України закликала Європейський союз підтвердити стратегічну роль України у постачанні газу до Європи.

За відповідну постанову №8551 проголосувало 233 депутати.

Згідно з документом, український парламент очікує від ЄС підтвердження стратегічної ролі як держави-партнера у транзиті російського газу. Також парламентарі закликали ЄС здійснити заходи щодо неможливості будівництва газопроводу «Північний потік-2», який Верховна Рада називає політичним проектом.

Також парламент закликав розширити стратегічне партнерство у енергетичній, цифровій сферах, а також продовжити політику санкцій проти Росії до повного звільнення української території від окупації.

5 липня стало відомо, що тристоронні переговори між Україною, Євросоюзом та Росією відбудуться у столиці Німеччини 17 липня.

Раніше в Нафтогазі прогнозували, що тристоронні переговори про транзит газу відбудуться на початку липня 2018 року.

25 травня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Україна вестиме тристоронні переговори з ЄС та Росією про транзит газу.

Також, президент Росії Володимир Путін повідомляв, щ Росія не планує відмовлятися від транзиту газу через територію України після будівництва «Північного потоку-2».

Напередодні, 24 травня, у Єврокомісії вирішили не штрафувати російський Газпром через його монопольне становище на ринку газопостачання у Східній та Центральній Європі. В Литві повідомили, що можуть оскаржити таке рішення.

31 січня 2018-го Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

Також Фінляндія та Швеція дозволили будівництво газопроводу «Північний потік-2» у своїх економічних зонах.

Німеччина почала будувати німецьку ділянку російського газогону «Північний потік-2» попри відсутність дозволів всіх країн, територією яких має пройти цей газопровід. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ» і заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.  Також президент України домовився із заступником держсекретаря США Мітчелом про спільні дії з протидії будівництву «Північного потоку-2».

5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».

У Фінляндії вже оскаржили у суді дозвіл на будівництво «Північного потоку-2». Окрім того, німецькі екологи виступили проти будівництва «Північного потоку-2».

Пов`язані новини