Війна / Крим

Рада звернулася до ЄС і НАТО із закликом збільшити військову допомогу Україні

Верховна Рада
Війна/Крим/Рада звернулася до ЄС і НАТО із закликом збільшити військову допомогу Україні
Зберегти
Вигляд
Верховна Рада України ухвалила звернення до міжнародних організацій через захоплення Росією українських суден та моряків. Зокрема депутати закликали міжнародних партнерів збільшити військову допомогу.

За ухвалення звернення проголосували 272 депутати. Тепер його має підписати президент.

З цим документом Рада планує звернутися до ООН, Європейського парламенту, Парламентської асамблеї Ради Європи, Парламентської асамблеї НАТО, Парламентської асамблеї ОБСЄ, Парламентської асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу.

У зверненні зазначається, що дії Росії в Керченській протоці є продовженням збройної агресії проти України.

«Верховна Рада України висловлює рішучий протест агресивним діям Російської Федерації у зв’язку зі збройним нападом та захопленням українських військових катерів «Бердянськ», «Нікополь» та буксира «Яни Капу», пораненням та захопленням у полон членів їхніх екіпажів», — наголошується в документі.

Також Україна вимагає від Росії повернути захоплених моряків та судна, а також компенсувати шкоду.

Парламент закликав посилити санкції і направити у Чорне та Азовське море спостерігачів.

«Закликаємо міжнародних партнерів збільшити надання Україні військової та іншої допомоги для захисту її територіальної цілісності та суверенітету», — йдеться у зверненні.

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада запровадила воєнний стан у низці областей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Рада ввела воєнний стан: де та як діятимуть обмеження

Пропозиція про запровадження воєнного стану виникла після того, як 25 листопада російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. ФСБ Росії підтвердила обстріл і затримання українських кораблів у Керченській протоці. Загалом на трьох українських катерах було 23 військових.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Увечері 25 листопада під посольство РФ у Києві принесли шини, будівлю закидали шашками.

Зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. З екіпажу ніхто не постраждав.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки

Українські кораблі почали виходити з Керченської протоки, але російські кораблі переслідували їх та погрожували застосувати зброю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія захопила українські кораблі у Керченській протоці (СПЕЦЕФІР).

Пов`язані новини