Нацагентство з питань запобігання корупції виконало розпорядження уряду й відкрило доступ до реєстру електронних декларацій.

Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

Окрім того, відомство, керуючись рішенням Кабміну, також зможе проводити спецперевірки, що уможливить призначення керівників в органи влади та місцевого самоврядування.

За словами очільника відомства Олександра Новікова, розпорядження уряду є «першим кроком до відновлення ефективної системи запобігання корупції в Україні».

Фото:

Єдиний державний реєстр декларацій / скриншот

Раніше Кабінет міністрів України ухвалив розпорядження, яким зобов'язав НАЗК невідкладно відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників. Сталося це на позачерговому засіданні, яке провели просто в Офісі президента — після терміново скликаного засідання Ради нацбезпеки та оборони.

На цьому ж засіданні Зеленський запропонував розробити законопроєкт про «відновлення довіри до конституційного судочинства» (не уточнивши, що це означає) і подати його на розгляд Верховної Ради як невідкладний. Прем'єр Денис Шмигаль зазначив, що уряд разом із ОП такий законопроєкт уже розглядають.

Також на засіданні РНБО вирішили активізувати діяльність Комісії з питань правової реформи при президенті й прискорити подання пропозицій щодо судової реформи.

Через що такий хайп?

Через Конституційний суд. 27 жовтня він визнав неконституційними низку положень закону «Про запобігання корупції» та статтю 366-1 Кримінального кодексу України.

Цим КС, по-перше, скасував відповідальність за недостовірні відомості в деклараціях чиновників і політиків, а отже, справи, які розслідуються за цією статтею, автоматично скасовуються. За словами глави НАБУ Артема Ситника, йдеться про понад 100 проваджень, 20 із яких передані до Вищого антикорсуду (ВАКС).

По-друге, КС позбавив НАЗК багатьох повноважень, головне з яких — ведення відкритого реєстру електронних декларацій, а також їх перевірка на предмет недостовірних відомостей (як ви зрозуміли, саме ці положення уряд НАЗК виконувати дозволив в обхід рішення КС).

Після цього рішення в суддів КС знайшли невідповідності в деклараціях (зокрема й одного з тих, хто відкрито виступив проти відкату антикорупційної реформи). А голову суду Олександра Тупицького викликали на допит до Держбюро розслідувань у справі про ймовірну причетність до якоїсь «злочинної організації».

Поділитись: