Світ

Росія в Радбезі ООН у справі Скрипаля: «Ультиматуми Лондона вважаємо нікчемними»

14 березня, 2018 23:03
Світ/Росія в Радбезі ООН у справі Скрипаля: «Ультиматуми Лондона вважаємо нікчемними»
Зберегти
Вигляд
Росія на екстреному засіданні Ради Безпеки ООН заявила, що вважає «нікчемними» ультиматуми Лондона у справі отруєння Сергія Скрипаля.

Росія на екстреному засіданні Ради Безпеки ООН заявила, що вважає «нікчемними» ультиматуми Лондона у справі отруєння Сергія Скрипаля.

Про це під час виступу заявив постійний представник Росії в ООН Василь Небензя.

«Росія не причетна до цього інциденту. Ультиматуми Лондона ми вважаємо нікчемними. Очікуємо, що Британія діятиме виключно за Конвенцією ООН про заборону хімічної зброї, а також надасть зразки речовини (якою отруїли Скрипаля – ред.)», — заявив постпред РФ.

Він також закликав Британію «відмовитися від імперських практик 19 століття та повернутися у правове поле».

Небензя заявив, що джерелом хімічної зброї, газу «Новичок», при отруєнні в Солсбері могла бути Британія.

За словами Небензі, у 90-ті роки західні спецслужби «вивезли» з Росії кількох фахівців з розробки хімічної зброї,  після чого «продовжили розробки за цим напрямком», в тому числі у Британії.

Водночас британський постпред при ООН Джуліан Брейтуейт звинуватив Росію в порушенні статуту Організації Об'єднаних Націй і конвенції про заборону хімічної зброї у справі отруєння Скрипаля.

«Це був не звичайний злочин. Це було неправомірне використання сили, порушення Статті 2 Статуту ООН — підстави міжнародного законного порядку», — сказав він.

За словами Брейтуейта, Росія не надала британській стороні задовільні пояснення щодо інциденту в Солсбері у відведений Лондоном термін. Таким чином, зазначив дипломат, можна припустити, що Росія «втратила контроль над нервово-паралітичною речовиною».

Відносини між Великою Британією та Росією погіршилися після того, як у британському місті Солсбері отруїли екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля. 

Британія призупинила усі контакти з Росією через можливу причетність Москви до отруєння Скрипаля. 23 російські дипломати мають протягом тижня залишити країну. 

МЗС Росії у відповідь Британії заявила, що її заходи «не змусять на себе чекати».

12 березня, виступаючи перед британськими депутатами, прем'єрка Британії Тереза Мей заявила, що Росія «імовірно несе відповідальність» за отруєння Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

Мей дала Росії 36 годин на роз'яснення «як речовина, використана проти Сергія Скрипаля та його дочки, потрапила до Британії». У Росії ж закликали «не говорити мовою ультиматумів» з ядерною державою

Також повідомлялося, що через отруєння Скрипаля Британія може запровадити власний «Список Магнітського» проти чиновників РФ.

Британський регулятор у сфері телерадіомовлення (Ofcom) у зв'язку з «інцидентом щодо Скрипаля» не виключив можливості перегляду умов ліцензії, на підставі якої телеканал RT працює у Британії. А РФ погрожує заборонити британські ЗМІ у разі блокування Russia Today.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Усе вказує на Росію» — британський журналіст про отруєння екс-розвідника Скрипаля

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Поліція Британії заявила, що Скрипаля отруїли речовиною нервово-паралітичної дії. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС, Секретній розвідці Британії.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв.

Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас із США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав притулок у Великій Британії.

Пов`язані новини