Президент Росії Володимир Путін вперше прокоментував отруєння колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля у Великобританії.

Президент Росії Володимир Путін вперше прокоментував отруєння колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля у Великобританії.

Відповідаючи на запитання кореспондента BBC Стівена Розенберга, чи причетна Росія до отруєння екс-полковника ГРУ і його доньки у Солсбері, Путін сказав:

«Ви спочатку розберіться там, а потім ми з вами будемо це обговорювати».

Варто зазначити, що заява Путіна щодо Скрипаля пролунала за кілька годин до заяви прем'єр-міністерки Британії Терези Мей, у якій вона заявила, що Росія «імовірно несе відповідальність за отруєння Скрипаля».

«У російського посла є 36 годин, аби роз'яснити, як речовина, використана проти Сергія Скрипаля та його дочки, потрапила до Британії», — зазначила Мей.

Раніше від імені Кремля заяви щодо справи Скрипаля робив прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков. «Ми не володіємо інформацією, що могло стати причиною, чим займався цей чоловік, з чим це могло бути пов'язано. І тому давати якийсь коментар я просто не можу», — прокоментував Пєсков.

Наразі Путін перебуває в передвиборній поїздці в Краснодарі. Він заявив кореспонденту BBC, що зараз зайнятий сільськогосподарськими справами регіону і поліпшенням життя людей.

«Слухайте, ми тут займаємося сільським господарством. Як бачите, це спрямовано на те, щоб створити умови для життя людей - а ви мені говорите про якісь трагедії. Ви спочатку розберіться там, а потім ми з вами будемо це обговорювати, добре?», — так дослівно звучить заява Путіна.

Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова назвала «цирковим шоу в британському парламенті» заяву прем'єр-міністерки Великобитанії Терези Мей про ймовірну причетність Росії до отруєння Скрипаля. 

Раніше повідомлялося, що через отруєння Скрипаля Британія може запровадити власний «Список Магнітського» проти чиновників РФ.

4 березня у Великій Британії з важким отруєнням потрапив до лікарні 66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль. З ним була його донька.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля: що відомо

Унаслідок отруєння російського розвідника у Великій Британії постраждала 21 людина.

Скрипаль та його донька перебувають у комі. Поліція Британії заявила, що Скрипаля отруїли речовиною нервово-паралітичної дії. Daily Mail із посиланням на джерела в поліції зазначила, що екс-розвідника РФ Скрипаля могли отруїти за допомогою букету квітів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Усе вказує на Росію» — британський журналіст про отруєння екс-розвідника Скрипаля.

Поділитись: