Росія висилає вісьмох українських дипломатів із посольства в Москві та п'ятьох — з консульства у Ростові-на-Дону. Саме у цих містах утримується більшість українських політв'язнів.

Росія висилає вісьмох українських дипломатів із посольства в Москві та п'ятьох — з консульства у Ростові-на-Дону. Саме у цих містах утримується більшість українських політв'язнів.

Про це повідомила перша віце-спікерка Верховної Ради Ірина Геращенко.

«Росія, за традицією, діє підло і боляче. У відповідь на висилку 13 російських дипломатів, які займалися сумнівною діяльністю в Україні, вони висилають 13 наших діючих дипломатів, в основному з посольства в Москві, й 5 — з нашого консульства в Ростові», — написала вона.

Геращенко пояснила, що саме у цих містах слухаються більшість сфабрикованих справ над українськими політв'язнями.

«Я вже отримала кілька тривожних смс від родичів політв'язнів, які хвилюються, чи зможе наше консульство повноцінно працювати, виконувати свою надважливу роботу по захисту українців», — додала Геращенко.

Навантаження й тиск на українських консулів в Росії збільшиться, зазнчає вона. Попри це, вони й надалі в повному обсязі виконуватимуть свої обов'язки, добиватимуться доступу в тюрми, будуть на судах.

Раніше Геращенко заявляла, що якщо Росія вишле українських дипломатів у відповідь на аналогічні дії Києва, це збільшить навантаження на тих кількох консулів, які залишаться працювати в РФ.

30 березня Росія оголосила про висилку 13 українських дипломатів. Також Росія оголосила про дзеркальне вислання дипломатів 23 країн.

27 березня генсек НАТО оголосив про видворення 7 російських співробітників.

26 березня Україна, США та країни ЄС оголосили, що висилають російських дипломатів через отруєння Скрипаля в Британії. 15 країн Євросоюзу заявили, що солідарні з Британією. Водночас низка країн ЄС досі не вислали російських дипломатів.

У РФ заявили, що вишлють щонайменше 60 дипломатів США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З речами на вихід: що означає видворення російських дипломатів

Раніше прем'єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення з країни 23 російських дипломатів у зв'язку з можливою причетністю Москви до отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. Також 26 березня стало відомо, що Британія видала ордери на арешт російського капіталу сумнівного походження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Отруєння Скрипаля: чим росіяни володіють у Британії і чиї статки можуть заморозити

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile