Політика

Росія не надала інформацію про стан політв’язня Гриба на вимогу ЄСПЛ

Ігор Гриб
Політика/Росія не надала інформацію про стан політв’язня Гриба на вимогу ЄСПЛ
Зберегти
Вигляд
Росія порушила вимогу Європейського суду з прав людини щодо додаткових обстежень українського політв’язня Павла Гриба та надання інформації про його стан здоров’я.

Як повідомив батько політв’язня Ігор Гриб, Росія мала надати відповідну інформацію до 2 січня, але не зробила цього.

За його словами, 18 січня під час чергового судового засідання Павло Гриб попросив перенести його через погане самопочуття, але суддя відмовив, «мотивуючи це довідкою із СІЗО».

«Павло повідомив про побиття при затриманні, про те як його душили викрадачі, як знущались та вибивали покази. Та реакція суду нульова», — додав Ігор Гриб.

Раніше наглядова комісія в РФ назвала умови СІЗО придатними для утримання політв'язня Павла Гриба.

21 грудня 2018 року суд відмовився відпустити політв’язня Гриба з СІЗО під домашній арешт за станом здоров’я.

12 грудня Грибу стало зле на суді.

На засіданні 6 грудня троє російських силовиків заявили, що затримали українського політв'язня Павла Гриба в російському місті Ярцево. Павло разом з адвокаткою заперечує та каже, що його затримали в Білорусі, а потім вивезли до Росії. Двоє свідків у справі українського політв’язня Павла Гриба не змогли пояснити розбіжності у своїх свідченнях на стадії слідства та під час судового засідання. Раніше на суді у справі Гриба свідок з боку обвинувачення частково відмовилася від своїх попередніх слів та дала свідчення на користь українця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Любов і ФСБ: як побачення закінчилося для 19-річного українця арештом

23 липня 2018-го у суді Ростова зачитали обвинувальний акт українському 20-річному політв’язню Павлу Грибу. За версією обвинувачення, він схиляв (в розмовах та по листуванню в скайпі) російську школярку Тетяну Єршову виготовити вибухівку та підірвати її на шкільній лінійці.

Гриб на суді в Ростові передав українцям, аби не забували про незаконно засуджених в Росії громадян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ніякої школи він підривати не хотів» — інтерв'ю з мамою Павла Гриба


Пов`язані новини