Росія планує розраховувати розмір компенсації за постачання забрудненої нафти до Європи для кожної компанії окремо
Розмір компенсації за постачання Росією забрудненої хлорорганічними сполуками нафти будуть розраховувати для кожної компанії окремо, через те, що «кожна компанія має власні шляхи постачання нафти».
Про це повідомив заступник міністра енергетики Росії Павло Сорокін в інтерв’ю Reuters.
Зазначається, що забруднена нафта, яка потрапила до нафтопереробних заводів у Білорусі та Німеччини, спричинила поломки обладнання НПЗ. Крім цього, після виявлення хлорорганічних домішок у російській нафті її постачання трубопроводом «Дружба» тимчасово призупинилось, що так само завдало збитків.
Французька нафтова компанія Total та російський «Лукойл» вже повідомили, що вимагатимуть від російського уряду компенсації у розмірі 15 доларів за кожен барель «зіпсованої» нафти, яку вони закачали з трубопроводу «Дружба». Загальний обсяг забрудненої нафта складає близько 22 мільйонів барелів (тобто розмір компенсації має складати близько 330 мільйонів доларів).
Нагадаємо:
- 21 квітня у Білорусі повідомляли, що нафта, яку туди постачає Росія, має високий вміст хлорорганічних сполук, які можуть пошкодити обладнання НПЗ.
- 22 квітня Білорусь обмежила експорт нафтопродуктів до інших країн. Частка білоруського палива на українському ринку складає близько 33%.
- 23 квітня стало відомо, що російська низькоякісна нафта надійшла до Польщі та України.
- Згодом стало відомо, що Польща та Німеччина відмовилися від низькоякісної російської нафти, яку купують через нафтопровід «Дружба».
- 25 квітня компанія «Укртранснафта» припинила транзит російської нафти по магістральному нафтопроводу «Дружба», який проходить через територію Білорусі. Про відмову від купівлі Нафти повідомили й у Словаччині.
- Збитки від отримання неякісної нафти з Росії у Білорусі оцінили у 100 мільйонів доларів.
- Російське Міненерго повідомило, що очікує на швидке та конструктивне розв'язання ситуації з постачанням неякісної нафти. Згодом у Росії повідомили, що хтось навмисне забруднив нафту.
- 30 квітня Білорусь повністю припинила постачання нафти трубопроводом «Дружба» через наявність у ньому забрудненої нафти.
- 2 травня у Білорусі повідомили, що почали отримувати незабруднену нафту з Росії. 6 травня Укртранснафта повідомила, що незабруднена російська нафта дійшла до України і що наразі Україна готова відновити її транзит до ЄС.
- У слідчому комітеті РФ повідомили, що причиною забруднення російської нафти стало те, що постачальники хотіли приховати розкрадання на суму 15 тисяч доларів. У цій справі затримали перших чотирьох людей.
- 15 травня Укртранснафта повідомила про часткове відновлення транзиту нафти до Європи.
- Збитки від потрапляння забрудненої нафти до «Дружби» у Росії оцінили до 100 мільйонів доларів. Водночас компенсовувати їх планують лише тим, хто доведе, що зазнав збитків.
- 21 травня в Україні повідомили, що частково відновили транзит нафти до Угорщини, а 29 травня Угорщина відновила транзит нафти своєю територією.
- У російській «Транснефти» підрахували, що для повного очищення «Дружби» від забрудненої нафти необхідно щонайменше 8 місяців.
- 24 травня стало відомо, що за приблизними підрахунками загальна сума збитків, завданих забрудненням російської нафти, може сягнути 1 мільярда доларів.
- Поділитися: